Nautilus ile masaüstündeki sembolik bağ konulmuş dizinlerde emblem problemi

Başlatan heartsmagic, 17 Aralık 2009 - 19:16:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Başlıkta açıkladığım ve forumda daha önce konuştuğumuz bu problem Karmic kullanıcılarında hâlâ devam ediyor mu?
Hatayı tekrarlamak için yapılması gereken adımlar.

1. Masaüstüne başka bir bölümdeki (Ubuntu kurulu olmayan) dizinden bir sembolik bağ atayın.
2. Bu sembolik bağ atılmış dizine emblem eklemeye çalışın. (emblem yerine kendi simgenizi atamayı da deneyebilirsiniz)

Bunu neden soruyorum? Ben Gloobus depoları eklemiştim ve nautilus paketlerini oradan alıyorum. Bir süre önce bu sorun çözüldü. Fakat ben bu problemi Gloobus ile mi yaşamaya başladım hatırlayamıyorum. Bu nedenle hata kayıtlarını güncellemeden önce durum tespiti yapmam gerekiyor.

Gloobus depolarını kaldırıp nautilus'u yeniden kurmaya çalıştığımda sorun yaşıyorum. Eh, kaldırıp kurmak da oldukça riskli geliyor şu anda :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ironic

Daha önce Gloobus denemesi için nautilus güncellemesi almıştım fakat uzun süre kullanmadım ve depoyu geri kaldırdım. Bu konuda yanıt aranan kişi değilim galiba ama en azından aynı sorun bende devam ediyor diyebilirim. (Sembolik bağı ntfs bölümünden attım)

heartsmagic

@ironic, nautilus sürümün nedir? Benim:

Alıntı Yapii  nautilus                                      1:2.28.1-0ubuntu3.1  

Dediğim gibi ben depoları kapatıp nautilusla işlem yapmaya çalışınca çok garip bir hata veriyor. Üstesinden gelmek için adam akıllı bakamadım bile henüz. Bu nedenle bizim depolardaki nautilus'a dönmeye beceremedim. Ha, uğraşsam bile becerip beceremeyeceğimi bilmiyorum :) Bu nedenle şöyle bir iki kişiden geri bildirim almam lazım.

ironic

ii  nautilus                                   1:2.28.1-0ubuntu3

Ufak bir bilgi daha vereyim. Geçenlerde ubuntu deposundan (gloobus deposu kaldırılmış durumda) nautilus güncellemesi aldığımı hatırlıyorum.  

heartsmagic

Evet karmic-updates deposunda 2.28.1-0ubuntu3 görünmekte. Eğer sorun bu paketle de devam ediyorsa Gloobus tarafındaki gelişme problemi halletmiş demektir.

ironic

@heartsmagic, gloobus depolarını ekleyerek, güncellemeri alıp denedim bende sorun halen devam ediyor. Bu sefer, hem ntfs hem de ext4 bölümden bağ attım. Yalnız ben bir özellik için  nautilus yamalaması yapmıştım. Bundan da kaynaklanabilir.

Yüklü sürüm

ii  nautilus                                   1:2.28.1-0ubuntu3.1 

Sherlock Holmes

repository ppa:tualatrix/gloobus
deposunu kullanmaktayım herhangi bir sorun baş göstermedi şu ana kadar.
Ayrıca nautilus-actions-scripts bulundurmuyorum.

heartsmagic

@ironic o zaman durum daha da garipleşiyor. Bende nasıl sorun çözüldü?
@ğnome'da neden sorun yok :)

ironic

Benim nautilus aslında çok çekti.  :) Bu konuda diğer arkadaşlardan dönüş alabilirsek daha sağlıklı olur.

bytan

Ext4 bölümden attım, problem devam ediyor.

ii  nautilus                               1:2.28.1-0ubuntu3   
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

Bu durumda sorunu çözen muhtemelen Gloobus ile gelen düzeltme. Bir iki kişiden daha geri dönüş alabilirsem hata kayıtlarına ekleme yapacağım.

ironic

@heartsmagic, az önce denedim bu hata Lucid' de yok. Geçmiş paketlerin birinde bu sorun çözülmüş olmalı. Sürüm notlarına bakayım dedim fakat sitesindekiler en son 2.26 sürümünde kalmış.

ii  nautilus                             1:2.28.4-0ubuntu1 

heartsmagic

Evet o zaman Lucid depolarındaki nautilus sürümünde sorun çözülmüş durumda. Neyse, ben bir ara açtığım hata kaydına not düşeyim :)
Geri bildirimler için teşekkürler.