"samr" ses veya video formatı desteklenmiyor?

Başlatan hakansral, 17 Aralık 2009 - 18:05:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakansral

3Gp uzantılı dosyayı oynatmaya çalıştığımda bu sorun çıkıyor ve videodan ses alamıyorum forumda bir konu vardı fakat nasıl çözüldüğü yazılmamış codec paketlerini hepsi yüklü...

heartsmagic

Medibuntu deposu ekli mi? w32codecs veya w64codecs kurulu mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hakansral

heartsmagic

O zaman aşağıdaki komutu tek satırda/tek seferde ver:

sudo wget --output-document=/etc/apt/sources.list.d/medibuntu.list http://www.medibuntu.org/sources.list.d/$(lsb_release -cs).list && sudo apt-get --quiet update && sudo apt-get --yes --quiet --allow-unauthenticated install medibuntu-keyring && sudo apt-get --quiet update

Ardından eğer sistemin 32 bitse:

sudo aptitude install w32codecs

64 bitse:

sudo aptitude install w64codecs paketlerini kurup bir dene videoyu açmayı.

hakansral

Hala aynı hatayı veriyor ufak bir bilgi aynı videoyu windowsta kodec paketi yüklenmiş halde vlc ile de ses alamamıştım video bozuk olabilir mi?

heartsmagic

Baştan belirtseydin keşke bunu :)
Haliyle video bozuk olabilir elbette, emin olamayız bu durumdan.

hitokiri

Aynı sorunla uraşmıştım vakti zamanında film oynatıcıyla başaramadım sonuç almayı ama mplayer depolarını  ekledikten  güncellemeyi aldıktan sonra bi sonuç alabildim istersen sende bi dene olmuyso da video bozuktur  :D :D windowsta da smplayer açıyor malum uzantıyı ; )
Bir de ecnebi forumlarda bişiler demişler :D

hakansral

Video dosyalarımın bozuk olmadığından emin oldum çünkü windowsta kodec paketiyle çalıştı fakat neden ses alamıyorum?

heartsmagic

Bu her .3gp uzantılı video için aynı mı?
Medibuntu depolarını başarılı bir şekilde eklemiş miydin?

dpkg -l | grep w32codecs
dpkg -l | grep w64codecs

ne diyor?

hakansral

Tüm .3gp dosyaları için böyle medibuntu depolarını yükledim
hakan@hakan-desktop:~$ dpkg -l | grep w64codecs
ii  w64codecs                             20071007-0medibuntu2                       Proprietary codec binaries, x86_64 version

heartsmagic

Sistemin 64bit ve paket yüklü. Eğer hâlâ ses alamıyorsan ne yapabiliriz bilemiyorum. Elimde hiç 3gp dosyası yok şu anda, denemeye fırsatım da yok ne yazık ki. Elinde olan bir arkadaş deneyebilirse sorun genel mi diye kontrol etmiş oluruz.

raspacı

Amr ile ilgiliyse ubuntuda bu forma destek için baya zahmetli işler var diye biliyorum. Forumda olan amr için dönüştürücü programı gp uzantılar için de çalışır belki. Mobile media converte programı olarak forumda aratırsan çıkar sanırım.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

hitokiri

Alıntı yapılan: hitokiri - 17 Aralık 2009 - 19:11:44
Aynı sorunla uraşmıştım vakti zamanında film oynatıcıyla başaramadım sonuç almayı ama mplayer depolarını  ekledikten  güncellemeyi aldıktan sonra bi sonuç alabildim istersen sende bi dene olmuyso da video bozuktur  :D :D windowsta da smplayer açıyor malum uzantıyı ; )
Bir de ecnebi forumlarda bişiler demişler :D
depoları ekledikten sonra libopencoreamrnb0 paketlerini de kurduktan sonra mplayer la sonuç alabiliyor olman lazım elimde 3gp video da amr ses dosyası da var bi problem yok. https://launchpad.net/ubuntu/karmic/+source/opencore-amr/0.1.2-1
http://packages.ubuntu.com/search?keywords=opencore-amr&searchon=names&suite=karmic&section=all

hakansral

Herşeyi yaptım paket yöneticisinden amr yazılı tüm paketleri kurdum yine de olmadı...

raspacı

nereye gidersen git kendini de götürürsün.

hitokiri

Alıntı yapılan: hakansral - 26 Aralık 2009 - 13:48:50
Herşeyi yaptım paket yöneticisinden amr yazılı tüm paketleri kurdum yine de olmadı...

3gp veya amr dosyaları mplayer 'la açmayı denedin mi ?

FeNDeR

Real Player kurarsanız çalıştıracaktır. (Smplayer da çalıştırıyor.)

hakansral

Birçok playerde denedim smplayer, mplayer, vlc player...Format dönüştürme de işe yaramadı sessiz olarak dönüştürdü videoyu...

hitokiri

Bahsettiğim depoları ekledikten sonra mplayer ile ilgili bi düzelme olabilir realplayer da deneyebilirsin, yine mplayer için başka uzun bir yöntem anlatılmış, windows üzerindeki smplayer açıyor amr ses dosyasını son çare wine la smplayer kurmak olucaktır sanırım , dolaylıda olsa çözümsüz bir sorun değil demek bu da :D :D  :D