Synaptic Bağlantı Problemi

Başlatan romanticking, 17 Aralık 2009 - 13:43:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

romanticking

Arkadaşlar yine bomba gibi bir problemle karşı karşıyayım :)

Synaptic üzerinde reload ettiğim zaman sources.lst üzerindeki hiçbir konum ile bağlantı kurulamıyor fakat terminal altında sudo apt-get update ile bağlanmakta problem yok.
Test için farklı bir kullanıcı açıp orda synaptic ile reload ediyorum problem yok.Kendi hesabımda sudo synaptic ile çalıştırıp reload ediyorum yine problem yok.Bana kullanıcı hakları ile ilgili birşeymiş gibi geliyor.Ama kullanıcı üzerinde de tüm yetkiler var.Epey araştırdım bir türlü üstesinden gelemedim.Aslında sorunu yeni bir kullanıcı açıp hesabımdakileri oraya aktarmakla çözebilirim ama bu bana mindoz da bir problem olupta çözemeyince formatlamak gibi geliyor.
Ustalardan yada daha önce böyle bir problem ile karşılaşmış olabilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Ubuntu'yu bu kadar kurcalarsan olacağı budur işte :)

heartsmagic

Nereleri kurcaladın? Sorun yapan tek uygulama Synaptic mi, yoksa başka arayüze sahip ve yetki isteyen uygulamalarda da sorun var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

romanticking

Diğer uygulamalarda sorun yok.Synaptic açınca da gayet güzel şifre soruyor.Ama reload tıklanınca tüm siteler için sonuç failed.

heartsmagic

Bu resmi okuyabilseydim SuperUbuntunero olurdum :D
Böylece bu espri ikinci defa yapılmış oldu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.