Pidgin "bu protokol sunucu tarafindan desteklenmiyor" uyarısı

Başlatan DefectoR, 16 Aralık 2009 - 13:29:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DefectoR

Merhaba arkadaşlar iki problemim var birincisi pidginde bağlanırken "BU PROTOKOL SUNUCU TARAFINDAN DESTEKLENMİYOR" ibaresi veriyor, ikincisi güncelleme yaparken aşağıdaki mesajı veriyor....

E: dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.
E: _cache->open() failed, please report.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

ironic

2. sorunun yanıtı hem forumda defalarca verildi hem de acemiler için ilk durak bölümünde mevcut.

Pidgin hesapları yönet kısmını açtığında hangi protokoller (msn, irc, icq vb..) eklenmiş durumda ? Eğer birden fazla hesap ekliyse hepsini kapatıp tek tek etkinleştirerek denediğinde,  hatayı hangisinden alıyorsun ?

*konu uygun bölüme taşındı.

DefectoR

Merhaba, bir kaç hesap vardı, hepsini kaldırdım baştan yapılandırdım tek bir hesap olmasına rağmen aynı hatayı veriyor ( msnde )

ironic

Pidgin kapalıyken aşağıdaki komutu ver. Pidgin yeni açılışta sıfırlanmış olarak başlayacak . Yine hesapları tek tek ekleyerek dene.

mv .purple .purple_yedek

DefectoR

Sorun aynı sanırım ubuntuyu baştanmı kurmam gerekicek?

kuleyni

farklı bir program deneyebilirsiniz birçok alternatif var :)

ironic

Hatanın tam olarak neden kaynaklandığını merak ettim. Ben de bayağı bir farklı protokol kullanıyorum ve bu sorunu hiç almadım. Yaptığım ufak araştırmada, bu sorun için herhangi bir hata çıktısı ve benzer bir sorunla karşılaşan bulamadım.

Eklediğin adresin uzantısı nedir.? (Ör: @pidgin.im) Hepsi msn adresleri mi?

Yine pidgin kapalıyken;

mv .purple .purple_yedek2

Son olarak Pidgin yeni sürümle deneyelim.

echo 'deb http://ppa.launchpad.net/pidgin-developers/ppa/ubuntu karmic main' | sudo tee -a /etc/apt/sources.list

sudo apt-key adv --recv-keys --keyserver keyserver.ubuntu.com A1F196A8

sudo aptitude update && sudo aptitude safe-upgrade

bytan

Ek olarak, pidgini komut satırından çalıştırıp msn hesabını etkinleştirdiğinde aldığın tüm mesajları buraya geçersen, daha fazla bilgi sahibi olabiliriz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST