VLC' ye codec yüklemek mümkün mü ?

Başlatan sireno52, 16 Aralık 2009 - 00:57:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

Selam arkadaşlar,  ben geçenlerde bir video filmini açmak istedim fakat vlc  açmadı.  O an foruma yazı yazmak istedim fakat forum kapalıydı. Şu an içinde açmak  istediğim filmin formatını hatırlamıyorum.  Soruma gelince ben böyle videolarla karşılaşınca  bu videonun kodekini nerden indirebilirim yani vlc kodek için bir bilginiz var mı ?
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

ironic

VLC' de ek çözücü desteği yok diye biliyorum. Farklı video biçemleriyle pek işim olmadığından şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım. Ayrıca sorun yaşadığın video biçemini (formatını) tam olarak bilmemiz lazım.  :)

kozanibo

Alıntı yapılan: ironic - 16 Aralık 2009 - 01:07:58
VLC' de ek çözücü desteği yok diye biliyorum. Farklı video biçemleriyle pek işim olmadığından şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım. Ayrıca sorun yaşadığın video biçemini (formatını) tam olarak bilmemiz lazım.  :)

aslında parça parça kodek yüklemek yerine ubuntu ilk kurulduğu zaman terminal (uçbirim) den restricted extras pakedini yüklemek bu gibi sorunları çok büyük ölçüde kaldırıyor. ben ubuntunun açamadığı formata denk gelmedim bu yöntem ile...

sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras

(not: @ironic smile için sorunum devam ediyor )

metinky

selamlar..az önce bende benzer bir sorunla karşılaştım. depodan codec paketini yüklememe rağmen vlc .mov uzantılı bir video kaydımı açtı fakat sesi çalmadı.ayrıca .ts uzantılı hd videomu hiç tanımadı.hala bakıyorum bir çözümü varmı diye.bulursam geri dönerim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Nisan 2010 - 18:32:06

tekrardan selamlar.Arkadaşım ben problemimi hallettim.hem ses sorunum düzeldi hemde artık .ts uzantılı videoları izleyebiliyorum.Fakat dolaylı bir yolla çözüme kavuşturdum ve bu arada boşu boşunada birkaç program yüklemiş olduk.

çözüm: basit ve güzel bir kullanım sunan fakat güçlü, işlevsel bir convert programı olan ''avidemux'' zaten depoda var imiş.onu yükledim ve açamadığım dosyayı hem açıyor hemde dönüştürüyorum.şimdilik bulabildiğim tek çözüm bu.ama bu sayede açılmayan videom kalmadı.

kısaca bir not:aslında onun codec desteğinde de (.ts)bulunmamasına rağmen videoyu açarken çözümlemesi ilginç geldi.bunu nasıl yaptığınıda anlamadım doğrusu.