Nasıl dizin şifreleme yapabilirim?

Başlatan CANN1, 16 Aralık 2009 - 00:07:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CANN1

Arkadaşlar var olan bazı klasörlerimi ( dizin ) şifrelemek istiyorum kimse giremesin benden başka ama burda anlatılan rar veya 7zip yöntemleri ile değil direk şifreleme gerekiyorsa başka program kurabilirim ama içerikle ilgili fazla bilgim olmadığından ve Google' deki araştırmalarıma rağmen sonuç alamamdan dolayı buraya yazma ihtiyacı duydum. Uzman veya konuyla ilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden tşk ederim.

FeNDeR

Chmod komutu işinizi görecektir. Forumda mutlaka vardır ama örnek vermek gerekirse, klasörünüzün ismi diyelim ki x olsun. Yeri de /home/kullanıcı/ altında olsun. Komut: sudo chmod 000 /home/kullanıcı/x  

Sonra eski haline getirmek için 000 yerine 777 yazabilirsiniz. Chmod'u biraz araştırın derim.

heartsmagic

Ayrıca yine şifreleme konusu forumda bir iki defa konuşuldu diye hatırlıyorum. İşe yarar güzel bir veya iki uygulamanın bahsi geçmişti sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ironic

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,1533.msg36918.html#msg36918

Yalnız Truecrypt deneyceksen  yeni sürümü çıkmış. Sitesinden indirip 3. aşamadan uygun yerleri yeni sürüm numarasıyla değiştirerek kurulumu gerçekleştir.