apache server sorunu

Başlatan ubuntuser, 11 Aralık 2009 - 20:56:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntuser

apache2 server kurdum.localhost dosyalarını /var/www/ klasörüne atıyor fakat ben buraya dosya atamıyorum,var olan index.html dosyasında değişiklik yapamıyorum.yetkimin olmadığına dair uyarı veriyor.çalışmalarımı kaydedemiyorum.lütfen yardımlarınızı bekliyorum.ne yapmam lazım nasıl çözerim bu problemi.
<? php echo "ubuntuser==anti_microsoft_user " ?>

canosayan

/var/ww yi kullanıcı dizininden bir dosay ile değiştirebilirsiniz. http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5?title=Apache_Kurulumu_ve_Kullan%C4%B1m%C4%B1#Sanal_Sunucular kısmı yardım edecektir
Chmod bizim işimiz.

utdmr

Alıntı yapılan: ubuntuser - 11 Aralık 2009 - 20:56:27
apache2 server kurdum.localhost dosyalarını /var/www/ klasörüne atıyor fakat ben buraya dosya atamıyorum,var olan index.html dosyasında değişiklik yapamıyorum.yetkimin olmadığına dair uyarı veriyor.çalışmalarımı kaydedemiyorum.lütfen yardımlarınızı bekliyorum.ne yapmam lazım nasıl çözerim bu problemi.
gksu nautilus ile açtığınız nautilus penceresini kullanabilir veya güvenlikten ödün vererek sudo chmod -R 777 /var/wwwkomutunu verip izin alabilirsiniz.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

By_Mihni

Oraya kadar gimek sizi yoruyorsa izinleri verdikten sonra şu komut ile ln -s /var/www/ /home/Kullanıcı-Adınız/Masaüstü/ "www" klasörünü masaüstüne alabilirsniz.

ubuntuser

Allah razı olsun arkadaşlar.microsofttan kurtuldum sudan çıkmış balığa döndüm.birinci sınıf çocuğu gibi bakıyorum etrafıma yabancı yabancı.İşe yaradı çözümleriniz.teşekkür ederim.
<? php echo "ubuntuser==anti_microsoft_user " ?>

canosayan

Alıntı yapılan: ubuntuser - 11 Aralık 2009 - 21:34:24
Allah razı olsun arkadaşlar.microsofttan kurtuldum sudan çıkmış balığa döndüm.birinci sınıf çocuğu gibi bakıyorum etrafıma yabancı yabancı.İşe yaradı çözümleriniz.teşekkür ederim.

yenisiniz galiba. acemiler için ilk durak var. çok işe yarıyor.
Chmod bizim işimiz.