.dat uzantılı filmleri açamıyorum.

Başlatan ayberkalan, 10 Aralık 2009 - 15:43:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ayberkalan

arkadaşlar ben buğün gittim bi film aldım bunu ubuntunun film oynatıcısı açmıo hata verio ulr diye
internettren araştırdım vlc diye bi  program buldum onuda kuramadım terminal filan diyolar
lütfen benim aldığım filmi çalıştırcak program ve nasıl kuracağımı anlatun uzantı .dat görünüyo cs de

*e-posta adresi silindi. Lütfen yardım istemek için sadece forumu kullanın.  

hakansral

VLC media player i yazılım ekle kaldırdan veya synaptic'den kurabilirsin (tek tıklama ile)

btermeli

1. Adım: Konu başlığını yardım istediğin konuyla ilgili birşey seçiniz,

2. Adım: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=952.0

3. Adım: Sorunun çözülmüyorsa forumda ARAMA butonunu kullanınız,

.dat dosyası için mesela şu konu mevcut;

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=312.0
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

ayberkalan

arkadaşlar tmm vlc flaverdan sölüyorsunuz ama yapamıyorum terminale bişeyler yaz diolar direk setup yokmu

canosayan

Alıntı yapılan: ayberkalan - 10 Aralık 2009 - 21:55:18
arkadaşlar tmm vlc flaverdan sölüyorsunuz ama yapamıyorum terminale bişeyler yaz diolar direk setup yokmu

sen yenisin galiba. ilk durağa uğradınız mı?

Chmod bizim işimiz.

kozanibo

merhaba hosgeldiniz. size acemiler icin ilk durak bolumunu incelemenizi oneriririm. su an acil olan sorunuz icin ise sunlari belirteyim.

ubuntuya yeni basliyorsunuz galiba. ubuntuya program yuklemenin iki yontemi vardir biri uygulamalar ekle kaldir ya da ubuntu yazilim merkezinden bir kac tik ile yuklemek ikincisi ise uygulamalar donatilar ucbirim *(yani terminal) icine programin yukleme adresi veya kodunu yazarak *(yani copy paste yaparak) kurmaktir. sizin .dat uzantili videolari acamamanizin nedeni ubuntuda codec yuklu gelmemesidir, bunun icin ucbirime lutfen

sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras

yapistirin entere basin ve sifrenizi girin. (orda gorunmez) sonra mavi kisimda `g` ye basin

ayberkalan

ibokozan çok saol dediklerini yaptım şıan mavi ekranda birşeyler yüklüyor yükledikten sonra ney olacağını sölermisin sorunum düzelcekmi eğer düzelirse allahj sende razı olsun bu arada ben yeniyim bilemedim

ironic

Mavi ekran sanırım java sözleşmesi "tab" tuşuna basıp sözleşme metninin en altına gelerek "ok" düğmesini onayla.