archives boş

Başlatan setare, 09 Aralık 2009 - 16:37:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

setare

Paket yönetisinden program ekleyip kaldırıyorum buna rağmen archives klasörünün içi boş görünüyor, sadece partial ve lock adlı bir simgeler var. acaba bu neden böyle oluyor. Daha önceden archives klasörünün içi dolu olurdu
Görüş, öneri ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

bytan

Synaptic -> Ayarlar -> Tercihler -> Dosyalar yoluyla ulaşacağın sekmede, ayarın durumunu bir kontrol edip gerekirse değişiklik yapabilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

setare

Remastersys ile yedeği geri yükleyerek ubuntuyu kurduğumdan olsa gerek archives boş görünüyormuş sanırım... Şimdi denemek maksadıyle bazı programlar yükledim archives klasörüne kaydoldu... Demekki Remastersys ile aldığımız yedeği yüklediğimizde sıfırdan yüklenmiş gibi archives boş görünüyor, oysaki yedeği aldığım zamandaki programların hepsi sistemde mevcut...
archives klasörünü boş görünce biraz garipsedim ama bir problem yok sanırım...

@bytan
oradaki ayarları değiştirme konusunda bilgi verir misiniz?
"önbellekteki paket dosyalarını" sil dediğimiz zaman archives klasörünün içindeki .deb dosyalarımı siliniyor

bytan

Remastersys ile kalıp oluştururken, şişkinlik yapmaması için önbellekteki dosyalar temizleniyor olabilir. O bahsettiğine tıklarsan dediğin gibi archives klasörünün altındaki paketleri temizler.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST