Asus WL-138g V2 yardım lütfen

Başlatan hades1624, 06 Aralık 2009 - 20:27:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hades1624

merhabalar arkadaşlar
Sanal makinaya ubuntu kurdum Asus WL-138g V2 wireless pci kartım var ama bi türlü göstermeyi başaramadım driverını indirdim make komutuyla kurmayı denedim hata verdi yardımcı olursanız çok sevinirim.
aldığım hata aşşağıda

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Aralık 2009 - 21:04:43

yardımcı olucak kimse yokmu lütfen? :(

heartsmagic

Paketi nereden indirdin? Derlemeden önce build-essential paketini kurdun mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hades1624

paketi asusun sitesinden indirdim driverlardan build-essential paketini kurmadım onu kurmak için sanrım internet bağlantısı gerekiyo ama bende kablolu bağlantı yok bu yüzden ubuntuda internetim yok internet olmadan build-essential paketini nasıl kurabilirim?

bytan

Alıntı yapılan: hades1624 - 07 Aralık 2009 - 10:31:05
paketi asusun sitesinden indirdim driverlardan build-essential paketini kurmadım onu kurmak için sanrım internet bağlantısı gerekiyo ama bende kablolu bağlantı yok bu yüzden ubuntuda internetim yok internet olmadan build-essential paketini nasıl kurabilirim?

Bağlantıdan, sistemine uygun olan pakedi ve bağımlılıklarını indirebilirsin:

http://packages.ubuntu.com/search?keywords=build-essential
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

localhost

Alıntı yapılan: hades1624 - 06 Aralık 2009 - 20:27:43
merhabalar arkadaşlar
Sanal makinaya ubuntu kurdum Asus WL-138g V2 wireless pci kartım var ama bi türlü göstermeyi başaramadım driverını indirdim make komutuyla kurmayı denedim hata verdi yardımcı olursanız çok sevinirim.
aldığım hata aşşağıda

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Aralık 2009 - 21:04:43

yardımcı olucak kimse yokmu lütfen? :(
Sanal makinede Ubunta terminalden lspciciktisinda Wlan kartiniza ait bilgileri görebiliyormusunuz?
Linux LPIC1 - MCSA

hades1624

localhost lspci yaptığımda wireless kartıma dair herhangi bir bilgi alamamaktayım

heartsmagic

Alıntı yapılan: hades1624 - 08 Aralık 2009 - 13:18:54
localhost lspci yaptığımda wireless kartıma dair herhangi bir bilgi alamamaktayım

Çıktıyı aktarabilirsin bizler de bakarız. Bir de:

lsusb ekle bu çıktıya.

garafatma

Sanal makineyi kurduğun sistem internete bağlanabiliyorsa, sanal makinenin bundan etkilenmemesi lazım.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

hades1624

arkadaşlar bi konuda fikrinizi alcaktım ben ya build-essential ve diğer gerekli paketlerin kendinden bulunduğu bi Linux sürümü varmıdır? mesela SUSE Enterprise veya REDHAT Enterprise da mevcutmudur?

heartsmagic

@hades1624, eğer dağıtım değiştireceksen işler tamamen değişebilir. Tanınmayan kartın belki tanınacaktır diğer dağıtımlar, belki de işler daha kötü olacaktır. Kaldı ki dağıtımlar arasında depolar ve paket yapıları açısından farklılıklar vardır. Örneğin build-essential  Debian ve Ubuntu'ya has bir meta pakettir ve içinde bazı geliştirme araçları bulunur.

Senin kartın için gereken sürücüyü hangi paketlere ihtiyaç duyarak derleyeceğini belirlemen lazım. Ardından diğer dağıtımlarda yolunu çizebilirsin. Fakat sana burada tavsiye edilen şey zor değil. En kötü bir parmak bellek alırsın, oraya çekersin paketleri. Ardından Ubuntu'ya taşır kurarsın.

localhost

Alıntı yapılan: hades1624 - 08 Aralık 2009 - 13:18:54
sanal makine oldugu icin görmeme imkani var. Kart USB mi yoksa PCI mi? Mesajinda pci olarak belirtmissin ama yinede sorayim dedim.
Linux LPIC1 - MCSA