Genel bir Linux sorunu... (Ubuntu & Mint)

Başlatan iKo, 06 Aralık 2009 - 10:28:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iKo

Merhaba herkese;

Benim bir kac gundur ugrastigim fakat hala cozemedigim bir sorunum var. Su 3G modemlerinden almak zorunda kaldim, Windows kismina kurulumda ve kullanimda hic bir sorun ile karsilasmazken, Ubuntu ve Mint denemelerim husranla sonuclandi. Gonul isterdi ki modemi takinca tanisin "Ileri, ileri, ileri" tiklayalim bitsin... Sorunun neden kaynaklandigini bilmiyorum, eger cozumu bulamazsam yakinda musteri hizmetlerini arayacagim, umarim Linux hakkinda bilgileri vardir.

Fakat suna dikkat ettim ki, modemi takinca simge masaustunde hemen beliriyor cift tiklayinca bir sey olmuyor. Ya da USB den modem in icine girip "autorun" i calistirmaya calisinca .exe oldugundan uyari veriyor. Herhangi bir cd de olmadigi icin su an Linux uzerinden internete giremiyorum...

Not: Turkiye'de degilim... Ama yine de 3G modem ile internete girebilen varsa sanirim yukleme sureci benzerdir, paylasirsaniz sevinirim...

Tesekkurler...

iKo

Modemi tanitma sorununu hallettim, baglantiyi kurdum fakat herhangi bir sayfa acamadim henuz. Sanirim ayarlarda bir problem var... PPP Settings gibi bir seyler vardi 3 ayri sekme var ozelliklerde onlarda olmasi gereken ya da tiklenmesi gereken herhangi bir ayar var mi mecburi ?

Tesekkurler...