Güncelleme sonrası sistem açılmıyor

Başlatan son çizer, 05 Aralık 2009 - 18:09:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

son çizer

Arkadaşlar sabah sistemi güncelledim ve kapadım bilgisayarı güzelde çalısıyordu. Oysa şimdi geldim açmaya çalıştım ama malesef açılmıyor ve asagıda yazdıgım hatayı vererek yanıp sönüyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

usplash:setting mode 1152x864 failed
usplash:using mode 1024x768
ubuntu 9.10 ilhami-diksoy tty1
ilhami-diksoy login:

ubuntuda yeniyim detaylı anlatırsanız sevinirim.

bytan

O satırdayken oturum açıp aşağıdakini uygula ve sonucu aktar:

startx

Şayet durum olumsuzsa aşağıdakileri dene:

sudo apt-get update
sudo apt-get install -f
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade

Ekran kartı bilgilerin nelerdir? Ve kendi belirlediğin bir usplash mı kullanıyorsun?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

son çizer

hocam o siyah ekranı hiç geçmiyor ve orada yanıp sönüyor bu verdiğiniz konutları nereye yazıcam ilhami-diksoy login: startx seklindemi ?

agritux

login yazan yere kullanıcı adını yazacaksın
daha sonra şifre isteyecek senden
böylece oturum açmış olacaksın.
oturum açtıktan sonra startx diyeceksin.

son çizer

hocam denedim ama olmadı.Ekran devamlı yanıp sönüyor ondan olabilirmi ? Kullanıcı adını zor bela aldı ama şifreyi almıyor.Birde açılışta şifre istemiyordu önceden.

bytan

Şifreyi düzgünce yaz. Sen yazarken ekranda yazdığın görünmez.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

son çizer

olmuyor hocam kullanıcı adı yanlış diyor oysa aynı kullanırım ki anlamadım bişey olmadı halledemedim :(:(

agritux

Sistemi kurarken kullanıcı adını ne olarak belirlemiştin ?

son çizer

diksoy

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Aralık 2009 - 22:08:47

kimse varmıı???  :(:(

bytan

Kullanıcı adı mı yanlış diyor şifre mi yanlış diyor?

Kurtarma kipini açıp startx dışındaki komutları sudo olmaksızın kullan. Aşağıdakiyle şifreni değiştir:

passwd kullanıcı.adı

Şifreni iki kere girdiğinde değişmiş olacak. Tekrar sistemi açarken, ayne yerlerde kalırsa, yeni belirlediğin şifre ile oturumu aç ve startx komutunu ver. Ekran kartı bilgilerinle birlikte neler olduğunu buraya aktar.

PF @ ST

son çizer

çok oldum biliyorum ama kurtarmam gerek bilgisayarı :(
Kurtarma kipini nerden nasıl çalıştırcam. CD denmi yoksa açılıştamı.
Birde benim ekran kartı eski 128 lik model ve markasaını bilmiyorum ama ögrenebilirim tabi bil. açılırsa...

heartsmagic

İlk karşına gelen menüde "revovery" olarak geçen seçeneği kullan.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

son çizer

valla arkadaşlar ben aptallaştım iyice.Benim sistemde REVOVERY diye birşey geçmiyor.İlk siyah ekran geliyor tanımlamaları filan yapıyor amblemi geliyor tam ubuntuyu acacakken (ekran hala siyah) hataya başlıyor.Bu arada da ben revovery yazan bi yer okuyamadım ...:(:(:(
Sanırım olmicak yapamayacagım CD den kurtarma filan olabilirmi acaba

heartsmagic

Bilgisayarının açılış tuşuna bastın, BIOS ekranı geçti, karşına bir liste gelmiyor mu? GRUB yazan üzerinde.

son çizer

GRUP LOADİNG diyor sonra amblem geliyor ve arıza.....

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Aralık 2009 - 23:35:10

GRUP LOADİNG den sonra veya aynı anda liste filan gelmiyor yada REVOVERY yazan bi yer göremedim

heartsmagic

Grup loading ekranında Esc tuşuna basınca menü geliyor mu?

son çizer

yok hocam bi kaç defa denedim ama grup loading te 1-2 saniye kalıp kemen ekrana amblem geliyor ardından dedigim hata geliyor...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Aralık 2009 - 07:52:59

birisi yardım edebilirmibi fikir lütfen bilgisayar 2 gündür iptal

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Aralık 2009 - 18:51:54

YARDIIIIMMMMM

zeitgeist

@son çizer,

Biraz daha sakin olmaya çalış, bilgisi, önerisi, isteği olan öneride bulunur zaten.

Bu sorun oluşmadan önce sistemde ne tür bir değişiklik yapmıştın? Eğer korkun bilgisayardaki veriler ise Live cd ile sistemi açıp verilerine ulaşabilirsin, panik olacak bir şey yok.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

son çizer

usplash  ne demek bilen varmı arkadaşlar birde live CD den nasıl kurtarabilirim verileri.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: son çizer - 06 Aralık 2009 - 20:54:02
usplash  ne demek bilen varmı arkadaşlar ?

Resimdeki bir Usplash görüntüsüdür.

bsod1

bu tip sorunlarla karşılaştığımızda verilerimizi kaybetmeden ubuntuyu yeniden kurmanın bir yolu var mıdır(hatta mümkünse kurulu programlarımızı kaybetmeden), kurmaya korkuyorum

removen

ayni sorun linux mintda vardi ben recovery moda alip packages bolumunden updates yaptim sorun cozuldu bende

heartsmagic

@son çizer, kurtarma kipinde veya değil sistem son nereye kadar geliyor? Kullanıcı girişi istiyorsa senden neden giriş yapamıyorsun? kullanıcı adını vereceksin, sana parolanı soracak gireceksin. Parolanı sorarken görünmeyecek, dikkatlice gir. Şimdi bunları yapabiliyor musun, yapamıyor musun?

Bize bilgi ver ki yardımcı olmaya çalışalım. Linux esnek bir sistemdir, konsoldan çok şey yaparız fakat bizim senin bilgisayarının yanında olmadığını düşünerek bazı şeyleri kendin açığa çıkartmalısın.

Soran arkadaşlar için söyleyeyim, doğrudan Ubuntu'yu tekrar kurayım, her şeyim korunsun diye bir şey yoktur. Yedek alıp sistemi kurmanız gerekir.