[Çözüldü] Kafası karışan Thunderbird

Başlatan yunix, 05 Aralık 2009 - 14:54:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunix

Dostlar, 5 gün önce thunderbird açıkken bir elektrik kesintisi yaşadım. O günden bu yana maillerim sürekli karışıyor. Gelen maillerin başlıklarına bakıyorum ayrı, içleri ayrı. Daha da açısı sürekli xml ve html komutları ile karışık içerikler gözüküyor. Kaldırıp yeniden yükledim. Eski profili muhafaza etmesi gerektiği için karışıklık devam ediyor. Maillerim çok önemli olduğu için profilimi de silemiyorum. Ne önerirsiniz ?

Evolution çok hantal bir program. Profesyonel bir çözüm değil. O yüzden kullanmıyorum.

heartsmagic

İlk akla gelen profil değişimi. Posta dizinini yedeklesen de, ardından tamamen TB'yi kaldırsan ve .mozilla-thunderbird dizinini silsen, sonra yeniden programı kurup yedeklediğin posta dizinini uygulamaya koysan sorun çözülür mü acaba?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aynshtein

Eğer sunucu olarak IMAP kullanıyorsanız muhtemelen indeks dosyalarınızın bozulmasından kaynaklanan bir sorun yaşıyorsunuz. Var olan mesajlar tekrar tekrar yükleniyor. Çözüm için klasör ismine (örneğin Inbox) sağ tıklayıp, özellikler'e girin Rebuild Index (Indeksi yeniden oluştur) butonuna tıklayın ve indekslerinizin yeniden oluşturulmasını bekleyin. Uzun sürebilir ama sorunu çözmesi muhtemeldir...
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

yunix

Hay Allah razı olsun. Rebuild ile herşey yoluna girdi. Çok çok teşekkürler.

ironic

Çözüm yolu için @aynshtein' a teşekkürler.

Konuyu etiketleyip kilitliyorum.