Opera'nın kapanmış gibi görünüp kapanmaması

Başlatan kahraman masa esat, 05 Aralık 2009 - 02:14:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kahraman masa esat

İyi geceler,

firefox ve operayı kullanırken ikiside çok fazla kasılıyor. Kasılmadığı zamanlarda bile Opera' yı normal kapattığımda kapanıyor sanıyordum. Dünden beri takip ediyorum aslında kapanmıyorlarmış. Htop ile takip edip kill -9 kapatıyorum her zaman. Terminalden operayı açtığımda hata vermiyor. Firefox'u açtığımda ise;

kahramanmasaesat@kahramanmasaesat:~$ firefox

(firefox:6594): Gtk-WARNING **: Theme directory scalable/stock of theme Minty has no size fiel

Simge temasını değiştirdim Firefox toparladı gibi. Niye böyle bir şey yapıyor?

Operadaki sorunumu nasıl çözebilirim?

Not: Compiz açık değil. Kasılmaların sebebi sekme sayısı veya sayfa değil. Sıradan tek bir sayfa da bile kasılma oluyor.

Not: Htopla takip ediyorum herhangi bir dikkat çeken bir şey göremedim.

heartsmagic

.opera dizinini yedekleyip bir gözlemle bakalım:

mv ~/.opera ~./opera.yedek
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kahraman masa esat

Şurada yorumların en altında Opera' nın yeni bir özelliğinden bahsedilmiş.

"Şöyle ki önceden eşleştirme açıkken Opera'yı kapattağınızda tak diye kapanmakta ve bu nedenle bazı dosyalar eşleştirilmeden kalmaktaydı. İşyerine gittiğinizde bu dosyaların eksik kalması kullanıcıları rahatsız ediyordu. Opera'da bunu kapatıldıktan sonra eşleştirmelerin arkaplanda devam etmesi ile çözeceğini düşünüyor."

bununla alakalı bir durum olabilir mi? Tabi bu o yorumda bahsedildiği gibi 1dk felan değil ben kapatmadığım sürece sürekli çalışıyor.

yedekleyerek denedim herhangi bir iyileşme göremedim.

heartsmagic

Eşleştirme meselesinden ötürü bir böcek de olabilir. Şöyle hata bildirimi sayfalarında göz gezdirmekte fayda var.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.