Ethernet Switch sorusu

Başlatan AguilaNegra, 04 Aralık 2009 - 11:30:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AguilaNegra

Selamlar,
Sorumun aslında işletim sistemi ile bir ilgisi yok,donanımla da ilgisi belki de yok ama en uygun yer burası gibi.
Kardeşim Belçikada yaşıyor ve bizim telekom gibi belgecom abonesi ve tek portlu bir ethernet modemle bağlanıyor,kablosuz özelliği yok,ikinci bir pc veya laptop için ben de ona bir switch gönderdim,burada kontrol ettim çalışıyordu eminim,
çalıştıramadığını,sadece bir pc veya laptop un internete girebildiğini bildirdi.
Servis sağlayıcının engelleme yapma imkanı olabilirmi?
Yurt dışında yaşayan switch kullanan veya kullanamayan arkadaşlar var ise bu mesajı okuyan,görüşlerini öğrenmek istyorum.
Teşekkürler.

garafatma

İnternet sağlayıcıların switchler ile bir işi olmaz. Yapıyı şu şekilde mi yapmış?

Modem------>Switch---->PC
                            ---->PC

şeklinde olmalı. modem üzerinde DHCP ayarlarını aktif etmek gerekir. Aktif değilse bile, modemin IP bloğundan bir IP vermek gerekir. Yani

modemin IP'si 192.168.1.1 ise birinci PC'ye 192.168.1.5 ikinci ise 192.168.1.6 gibi bir örnek yapılabilir. ama dhcp açık ise modem üzerinden bunları yapmaya gerek yok.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

AguilaNegra

Alıntı yapılan: keiser_soze - 04 Aralık 2009 - 11:38:07
İnternet sağlayıcıların switchler ile bir işi olmaz. Yapıyı şu şekilde mi yapmış?

Modem------>Switch---->PC
                            ---->PC

şeklinde olmalı. modem üzerinde DHCP ayarlarını aktif etmek gerekir. Aktif değilse bile, modemin IP bloğundan bir IP vermek gerekir. Yani

modemin IP'si 192.168.1.1 ise birinci PC'ye 192.168.1.5 ikinci ise 192.168.1.6 gibi bir örnek yapılabilir. ama dhcp açık ise modem üzerinden bunları yapmaya gerek yok.

Cevap için teşekkür ederim,ben burada kontrol ederken sorun olmamıştı demekki benim modemimde dhpc açık,oradakinin durumunu soracağım.