[Çözüldü] Kubuntu' da Firefox açılmıyor

Başlatan sireno52, 04 Aralık 2009 - 00:17:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar kubuntuyu kurdum güncellemeyide yaptım firefox ikonuna tıklıyorum fakat birtürlü açılmıyor   bunun sebebi nedir acaba
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

heartsmagic

Alıntı yapılan: sireno52 - 04 Aralık 2009 - 00:17:24
selam arkadaşlar kubuntuyu kurdum güncellemeyide yaptım firefox ikonuna tıklıyorum fakat birtürlü açılmıyor   bunun sebebi nedir acaba

Bu bilgiyle bizler de cevap veremeyiz sana. Forumda hata tespiti için ne yaptığımızı biliyorsun. Konsoldan açmayı dene ve hata verirse buraya aktar lütfen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sireno52

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Aralık 2009 - 00:30:33
Alıntı yapılan: sireno52 - 04 Aralık 2009 - 00:17:24
selam arkadaşlar kubuntuyu kurdum güncellemeyide yaptım firefox ikonuna tıklıyorum fakat birtürlü açılmıyor   bunun sebebi nedir acaba

Bu bilgiyle bizler de cevap veremeyiz sana. Forumda hata tespiti için ne yaptığımızı biliyorsun. Konsoldan açmayı dene ve hata verirse buraya aktar lütfen.
bu hata  herkezde varmı yoksa sadece  bendemi  ben ikonun  üstüne tıklıyorum belli bir süre açılacakmış   altta panelde  bir yazı beliriyor  sonra birden bire kayboluyor konsoldan dediğinizi yaptım benden bu komutu kullanın dedi bende orda yazan komutu kullandım şu anda o komutun ne olduğunu hatırlamıyorum  ama birşeyler indirdi fakat açılmadı tekra konsolda  mozillayı açmak istedim  bu seferde hat mesajı verdisireno52@sireno52-desktop:~$ su
Parola:
root@sireno52-desktop:/home/sireno52# mozilla firefox
No protocol specified

(seamonkey-bin:3847): Gtk-WARNING **: cannot open display: :0.0
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

ironic

firefox

yazman yeterli. Ayrıca root haklarıyla başlatma.

sireno52

tamam galiba oldu az önce  uygulamala>>internet  bölmüne   baktım iki adet firefox sembolü vardı daha önce  bir tane vardı   herhalde verilen  komutu yazınca  firefoxsu yükledi veya   daha önce site içi arama yaptıydım orda verilen bir kodu kullandım belkide onun sayesinde oldu yardım eden herkeze teşekkürler sorunum halloldu yalnız şöyle bir sorunvar uygulamala>>internet  bölmünde iki adet firefox  ikonu vardedimya   çalışmıyan ikonu nasıl kaldıra bilirim acaba :D

ironic

Sol alt köşedeki KDE simgesine sağ tıkla ordan menü düzenleme ile ilgili bir tercih olması lazım. O uygulamayı kullanarak internet başlığı altındaki sorunlu Firefox girdisini silebilirsin.

ironic

sireno52

Alıntı yapılan: ironic - 10 Aralık 2009 - 01:35:31
Sorun çözüldü mü?
evet çözüldü  ellerinize sağlık  fakat kubuntu demiyeyimde kde4  bana cok karmaşık geldi ubuntuya alışmışım  herhalde   oyüzden tekrar silip ubuntu  9.10 kurdum kde3 den sonra kde 4 çok karmaşık geldi
kde3 cok basit ve sade idi  kde4 ise yeni başlıyan biri için cok karmaşık tekrar verdiğin bilgi için teşekkürler

ironic

Geri bildirim için teşekkürler.

Konuyu etiketleyip kilitliyorum.