Ubuntu 9.10 karmic koala kuramıyorum :(

Başlatan mhmmd_d, 03 Aralık 2009 - 18:21:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mhmmd_d

Ubuntu'nun kendi sitesinden indirdiğim iso dosyasını cd ye yaktım herşeyi yüklerken cd %65 de takılıyor ve okunmama hatası veriyor :( En yavaş hızda yazdığım halde genede bu hatayı alıyorum ve herşeyi denedim genede cd den ubuntuyu yükleyemedim :( Flash diskten yüklemek istiyorum onda da flash dan sistem boot olmuyor bilgisayar flashtan başlamıyor ne yapmalıyım her yolu denedim genede olmadı :(

mhmmd_d

zeitgeist

Sen her ne kadar tavsiye ettiğimiz tüm yolları uygulamış olsan da bir yerlerde aksaklık olmalı çünkü bu cd içeriğiyle ilgili bir sorun. Ya indirilen iso, ya yakılan cd ile ilgili olmalı.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

raspacı

Farklı bir cdye yak. Aynı yerde hata verirse sorun cdden değildir ama farklı bir yerde verirse veya kurarsa ilerleme vardır.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

mhmmd_d

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim şimdi yeni bir tane iso indirdim onu tekrar cdye yakcam bakalım gene takılacak mı aynı yerde :(

bytan

Unetbootin kullanarak da kurulum yapmayı deneyebilirsin. Forumda bununla ilgili başlıklar var.

http://unetbootin.sourceforge.net/
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

canosayan

ilgili isolar sanal bir sisteme yükleniyor mu? hatta dolambaçlı olsada sanal ubuntu kurup sanal ubuntu üzerinden isoyu flash'a yazabilirsin.

Unetbootin gıcığımda.
Chmod bizim işimiz.

maydin95

evet unetbootin programı ile usbden linux kurulabiliyor ama hazır indirdiysen iso dosyasını programı kullanarak elle at flasha oradaki menüden ubuntu seçersen direk indirmeye kalkıyor tabi yukarıdaki linkte daha ayrıntılı anlatılıyordur küçük bir uyarı diyelim
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

sabian

Bana Fransa'dan (Canonical) orijinal Ubuntu karmic koala cd'si geldi ama yine de kurulum yapmadı. Yani kendi indirip yaktığım cd'ler bozuktur dşye onu denedim o da aynı sonucu verdi. ) 9.04 ile yola devam ediyorum; güncelleme yoluyla yükseltince sorun yok ama bu sefer de başka sorunlar çıkartıyor. Saatlerce sistemi syabil konuma getirmek için uğraşıyorum.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

mhmmd_d

Hala cdden kuramıyorum takılıyor ve okuyamıyor :( flash disktende bilgisayar boot olmuyor anakartımın modeli Intel D915PDT acaba bu anakartımın usbden boot etme özelliği yokmu :(

zeitgeist

Alıntı yapılan: mhmmd_d - 05 Aralık 2009 - 02:08:04
...anakartımın modeli Intel D915PDT acaba bu anakartımın usbden boot etme özelliği yokmu :(

Bunu en iyi sen bilebilirsin. Bios seöeneklerinde usb yoksa anakartın resmi sitesini inceleyerek son bios güncellemesini edinebilirsin.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

sabian

Arkadaşlar yukarıda da yazmıştım orijinal cd temin etmeme ve md5 kontrolünde bir sorun olmamasına rağmen, yükleme yapamıyorum. Şans eseri yüklemeyi başarabilirsem de sistem açılmıyor. Farkettiğim birşey daha var paylaşmak isterim. Ubuntu 9.04'e kadar hiçbir sorunla karşılaşmadan kurulumlarımı yaptım, sorunlar yaşadıysam da forum sayesinde çözüme ulaşmam fazla uzun sürmedi. Ama son sürüm olan 9.10 ve türevlerini kuramıyorum. Bunu en son Linux Mint 8 (helena) yı yüklemeye çalışırken daha net gördüm. Bildiğim kadarıyla Helena'da Ubuntu 9.10 (karmic) üzerine hazırlanan bir sürüm. Bu sürümlerin ortak bir soprunu mu var da ben yükleyemiyorum, sorun nedir acaba? Dediğim gibi ne sorun varsa sistem 9.10 tabanlı hiçbir yazılımı kurmuyor. Ha birşey daha, 9.10'a güncelleme yoluyla yükseltme yapılıyor, onda sorun yok, sorun cd'den temiz kurulum yapmaya çalışırken ortaya çıkıyor.

Unutmadan, ekran yüklemeye çalışırken  aynıp sönen ışık gibi bir görünüyor bir kayboluyor. En son satırda okuyabildiğim kadarıyla şu yazıyordu : removed gdm-guest-session

sanırım gdm yükleyemiyor bilgisayar, yanlışım varsa düzeltin lütfen, ve bu duruma dair bir çözüm öneriniz varsa paylaşınız.

İyi çalışmalar.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

heartsmagic

@dewrim2, bence sorununu ayrı bir başlıkta dile getir yoksa arada kaynayıp gider böylece.
Neden kurulmuyor, nerede tıkanıyor?
Es kazara kurulduğunda nereye kadar açılıyor?
Grafik kartın nedir, sürücülerini kurmayı denedin mi?
gibi soruların cevaplarını da verirsen güzel olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.