[Nasıl] Kısa yol kulanırken ve yazı yazarken farenin kitlenmesi

Başlatan Ozmo, 02 Aralık 2009 - 23:43:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ozmo

Evet hepimiz bu durumdan şikayetçiyiz ama ubuntu kurcalarken bunu nasıl çözecegimi keşif ettim :):) sistem>>tercihler>>fare
gelen pencerede touchpad sekmesinden genel yazan yerin altında  yazma esnasında touchpad'i kapat var başındaki işareti kaldırın :):)

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Ekim 2009 - 17:30:37
Alıntı yapılan: kahraman masa esat - 20 Ekim 2009 - 16:45:47
GDM temalarını Sistem > Yönetim > Giriş ekranından değiştiriyorduk. Şimdi yok öyle bir şey. Nerede bu arkadaş (: ? Yoksa başka bir yerdeydi de ben mi yanlış hatırlıyorum?

gksudo -u gdm dbus-launch gnome-appearance-properties
ile açacağın yerden arkaplan, simge, font ayarları yapabiliyormuşsun. Burası normal görünüm bölümü değil, kafaları karıştırmasın.

Not: Panelindeki uygulamacıkların yerini karıştırabilir. Bende bir de Erişim Menüsü uygulamacığı getirdi ki hiç ihtiyacım yok, kaldırılmıyor da :)
Beta güzellikleri işte.
yapan arkadaşlar var ise bildiri alanında can sıkıcı bir evrensel erişim tercihleri uygulamacısı geliyor çözümü sistem>>klavye>>erişebilirlik ilk seçenek işaretli gelir kapatın gitsin :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: heartsmagic - 24 Ekim 2009 - 16:25:06
Alıntı yapılan: kahraman masa esat - 20 Ekim 2009 - 18:48:40
Eğer öyle olursa sen bir yolunu bulursun bana da yararlanması kalır (:

Sistem-Tercihler-Klavye
Erişebilirlik sekmesine gel ve ilk sıradaki seçenek için çentiği kaldır. Sonra bir çık-gir yap, olmadı sistemi yeniden başlat.

Senin de hatırlatmanla sağlam olmuş oldu :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Ozmo

Alıntı yapılan: heartsmagic - 03 Aralık 2009 - 00:46:15
Alıntı yapılan: heartsmagic - 24 Ekim 2009 - 16:25:06
Alıntı yapılan: kahraman masa esat - 20 Ekim 2009 - 18:48:40
Eğer öyle olursa sen bir yolunu bulursun bana da yararlanması kalır (:

Sistem-Tercihler-Klavye
Erişebilirlik sekmesine gel ve ilk sıradaki seçenek için çentiği kaldır. Sonra bir çık-gir yap, olmadı sistemi yeniden başlat.

Senin de hatırlatmanla sağlam olmuş oldu :)
evde net yok abi canım sıkıldığım zaman ubuntumla oynuyorum tesadüf buldum forma bile bakmadım :):)
şu anda komşum sağ olsun :D