[Çözüldü] Terminal Sunucu bağlantısında buyuk harf sorunu

Başlatan Sorogren, 02 Aralık 2009 - 22:08:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sorogren

Ubuntu 9.10 32/64 bit yüklü pclerim var Windows 2000/2003 Terminal servera bağlanıyorlar ama Buyuk harfle hıcbırsey yazamıyorlar, * her şey kucuk harf :-) Terminal Sunucu bağlantısı (tsclient)ta bir bug var her halde Ubuntu tarafında bununla ilgili bir güncelleme var mı ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Aralık 1969 - 15:59:59

Ubuntu yüklü laptopumdan Windows Xp,Vista,7 yüklü olan makinalara yapmış olduğum bağlantılardada aynı sorunu yaşadım.
Kesin Terminal Sunucu Bağlantısı programında sorun var.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Aralık 2009 - 00:00:00

KRDC yükledim onunla bağlantı yaptım aynı sorun devam etmektedir.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Aralık 2009 - 00:00:00

Sorunu kendi bilgisayarımda çözdüm önce

Uygulamalar --> Ubuntu yazılım merkezinden --> Terminal Sunucu Bağlantısını kaldırdım.
Sonra

http://packages.debian.org/sid/amd64/rdesktop/download -->64 BİT

http://packages.debian.org/sid/i386/rdesktop/download --> 32 BİT

yukarıdaki linkteki paketleri indirdim benim sistem 64 bit olduğundan uygun olan dep paketini çift tıkladım depoda daha eski sürümü zaten var yinede kurulsunmu vb. dedi okey sen kurdedim ve kurdu.

Uygulamalar --> Ubuntu yazılım merkezinden --> Terminal Sunucu Bağlantısını yeniden kurdum

kısaca sorun rdesktop versiyonu ile alakalıymış yeni kurduğum rdesktop_1.6.0-3_amd64.deb bu pakette sorun yok bilginize şimdilik konuyu kapaya biliriz.

--------------------------------------------------------- 
MCP, MCSA+S+M, MCSE+S+M, MCTS:Vista
MCTS | Windows Server 2008 Active Directory
MCTS | Windows Server 2008 Network Infrastructure MCTS | Windows Server 2008 Applications Infrastructure ---------------------------------------------------------

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sorogren

gksu gedit /usr/share/rdesktop/keymaps/common dosyasında "Caps_Lock 0x0 inhibit" satırını sildim buda iş gördü gerçekten..
MCTS | Windows Server 2008 Network Infrastructure MCTS | Windows Server 2008 Applications Infrastructure ---------------------------------------------------------

Sorogren

Selam erken kara vermişim aşağıdaki şekilde yaptığım Ubuntularda terminal servera bağlandıktan sonra word'e sorun yok ama kullanmış olduğum bir form uygulamayı açtığımda ve tab tuşu ile textboxlar arasında geçiş yaptığımda her text alanda buyu harfe yenıden basmak zorunda kalıyorum ama depodaki rdesktop değilde netten indirmiş olduğum  rdesktop kurduğumda en azında şu ana kadar bir tuhaflık görmedim.

Geçici Çözüm:

gksu gedit /usr/share/rdesktop/keymaps/common dosyasında "Caps_Lock 0x0 inhibit" satırını sildim buda iş gördü gerçekten..

Kesin Çözüm :

Uygulamalar --> Ubuntu yazılım merkezinden --> Terminal Sunucu Bağlantısını kaldırdım.
Sonra

http://packages.debian.org/sid/amd64/rdesktop/download -->64 BİT

http://packages.debian.org/sid/i386/rdesktop/download --> 32 BİT

yukarıdaki linkteki paketleri indirdim benim sistem 64 bit olduğundan uygun olan dep paketini çift tıkladım depoda daha eski sürümü zaten var yinede kurulsunmu vb. dedi okey sen kurdedim ve kurdu.

Uygulamalar --> Ubuntu yazılım merkezinden --> Terminal Sunucu Bağlantısını yeniden kurdum

kısaca sorun rdesktop versiyonu ile alakalıymış yeni kurduğum rdesktop_1.6.0-3_amd64.deb bu pakette sorun yok bilginize şimdilik konuyu kapaya biliriz.