amsn de kamera çalıştırma

Başlatan omerismail, 02 Aralık 2009 - 13:39:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omerismail

tr.ubuntu wikideki makaleyi örnek alarak lenova 3000n100 laptopuma kamera kurdum. sonra cheese yi kurdum. kameram çalıştı. amsn kurdum ama kamera ayarları yapamadım. tüm listem zaten topu topu 5 kişi hepsi offline. o yüzdenmidir? yada başka ayarları varmı? selamlar

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Aralık 2009 - 13:56:33

şimdi amsn de görüntümü değiştir ile kendi kamera görüntümü aldım ve msn de ki görüntüm değişti. sanırım online olan birisi ile denediğimde görüntülü konuşmanın çalışıp çalışmadığını öğrenmiş olacağım.

Sherlock Holmes

Ayarlardan kastınız tam olarak nedir.?
Kameranız aMsn ile çalışıyorda bunun çözünürlüğünü'mü değiştirmek istiyorsunuz,
webkameranız aMsn tarafından algılanmıyorda konfigüre etmeyi'mi istiyorsunuz.?

Hesap - seçenekler(ctrl+p) - diğerleri - Ses ve görüntü ayarları
yolunu izleyerek orada bulunan alternatiflere bakmışmıydınız.?
Tam olarak 6 adım sonrası kurulum tamamlanmış olur,
yarıda bırakmamaya çalışınız yoksa gerçekleşmez.
;D

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: omerismail - 02 Aralık 2009 - 13:39:52
Şimdi amsn de görüntümü değiştir ile kendi kamera görüntümü aldım ve msn de ki görüntüm değişti. sanırım online olan birisi ile denediğimde görüntülü konuşmanın çalışıp çalışmadığını öğrenmiş olacağım.
Büyük bir ihtimal ile çalışacaktır ancak ufak tefek pürüzleri giderme ihtiyacı duyabilirsiniz.  ;)
aMsn ile Kamera görüntünüzü almışsanız,
sorunu [Çözüldü] diye etiketleyelim'mi.?
:D  

omerismail

amsn nin görüntüsü biraz kabaca. görüntü aldım fakat forumda emesene de 1.5 versiyonunda kamera çalıştığını okudum. yine amsn yi şimdilik kaldırıp tekrar emesene kurdum. yalnız kuracak arkadaşlar emesene 1.5 kurduktan sonra libmimic video codec paketini (deb paketi var) kursunlar. yoksa çalışmıyor. çalışıp çalışmadığını hala test edemedim. zaten 5-6 kişi var hepsi offline. dur bakalım. bu maceram nasıl sonuçlanacak. birde fingerprint parmak izi okumayı halledersem deymeyin benim keyfime....selamlar

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Aralık 2009 - 14:35:26

bu seferde e mesenede kamera çalışıyor fakat görüntümü değiştir dediğimde görüntümü alamıyorum. hemen dosyalara geçiyor. ve prefences de kamera seçtiğimde normal olarak çalışıyor.

KimimBeNKi

dostum aynı anda iki tarafta kamerayı açabildimi amsn veya emesene de empthy de uğraşıyorum fakat olmadı

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: KimimBeNKi - 02 Aralık 2009 - 20:31:51
dostum aynı anda iki tarafta kamerayı açabildimi amsn veya emesene de empthy de uğraşıyorum fakat olmadı

Bunun olasılığı oldukça düşüktür.
Bir uygulama Webkameranızı kullanırken bir başkası ile açmaya kalktığınızda,
hata yada meşgul gibi uyarılar vermektedir.
Denenenler: Skype, aMsn ve Ekiga. Fakat nafile.
:)
Ama imkasız değildir.  ;)

omerismail

hala listemde online kişi olmadığından deneyemedim. amsn de kameram ile görüntü alarak kişi görüntülerine ekleme yaptım. fakat emesene de özelliklerden kameram görünüyor ve kamera butonu çıkıyor. fakat görüşme yapmadığımdan çalışıp çalışmadığını bilmiyorum. fakat kameradan görüntü alamadım. görüntü al dediğimde hemen home dosyasını açıyor. kamera işaretine tıkladığımda karşının cevabını beklediğini yazıyor. sanırım kamera desteği amsn de daha iyi şimdilik. fakat görüntüsü çok kaba. emesene daha iyi. ayrıca amsn kaldırmak istediğimde home dosyasında dosya bırakıyor. xp gibi. fakat emeseni purge dediğimde iz kalmıyor. emesene de kamera olayını kullananlar tarif ederse iyi olur. sitesinden 1.5 versiyonunu indirmiştim.
selamlar

KimimBeNKi

ubuntu 9.10 empathy ile karşılıklı video görüşmesi yapabilidim sonunda :D
amsn ilede denedim laptop ta amsn pc de empathy sonuç başarılı amsn de port yönledirmesini yaptım fakat iki bilgisayarda aynı internet bağlantısını kullanmakta bundan dolayımı acaba açıldı bilmiyorum başkası ile deneyemedim henüz 

omerismail

empathy ile kamerayı nasıl çalıştırdın?

KimimBeNKi

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=13411.0
Bu konudaki Depo yu ekleyip sistemi güncelleyin empathy bağlantı sekmesindeki video arama aktif hale gelecek tir kolay gelsin