Ses ayarları hakkında

Başlatan miles, 02 Aralık 2009 - 11:53:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

miles

Ubuntu 9.1 de ses ayarlarına girdiğim zaman öncelikle karşıma "ses efekleri" kısmı geliyor. Sağ sekmelerde donanım input output ve yazılımlar çıkıyor. Donanım sekmesinden kendi donanımımı bulamıyorum. Ubuntudan ilk başta ses geliyordu fakat surround değildi. Ben de ses ayarlarıyla oynadım ses tamamen kesildi. Şu anda birçok seçenek var. Hangisini seçeceğimi bilmiyorum. 7.1 ses kartım ve 5.1 hoparlör kullanıyorum. Kafama yatan birçok seçeneği seçtim fakat playerlardan hiç ses alamadım. Her Ubuntu sürümünde aynı sorunu yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Neden ses ayarları bu kadarkarışık? Her seferinde her seçeneği denemek mi zorundayım? Zaten sistemi ses ayarları penceresini kapatmadıkça playerlardan ses alamıyorum.

fremc

alsamixer komutunu terminalde verin büyük bir ihtimal benimki gibi sizin ki de kısılmıştır mute olmuştur yani.Mute olanlar MM diye gözüküyor.MM leri m ye basarak açabilirsiniz.

miles

Rastegel seçtim 7.1 diye uzun bir donanım ile şu ada VLC den Firefox flashlarından ses alabiliyorum. Fakat audacioustan ses gelmiyor. Audacious ayarlarında output Plugin de Pulse Audio seçili. Alsa yapıyorum ses yerine sadece bir cızırtı geliyor.  (oradaki ayarlarda "buffer size" ve "output bit depth" var onlara hangi değerleri vermem uygun olur ? )