[Çözüldü] Alttaki paneli sildim nasıl geri getirebilirim.

Başlatan halil010, 27 Mayıs 2008 - 17:07:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

halil010

Alttaki panali sildim nasıl geri getirebilirim. Yanlışlıkla kapanmayan bir pencereyi kapatayım derken sil çıktı bende pencereyi sanaraktan sil dedim bir baktım alttaki cubuk (panel) gitmiş geri getirmeye calışıyorum. Fakat acemiyim bu ubuntuda basit bir ayar yeri yok galiba. Çoklu masa üstü de bulunuyordu. Penceler boşlukta kaldı açılan pencerede kayboluyor alt+tab ile buluyorum ne açtığım üstelik çöpte o çubuktaydı. Yardımlarınızı bekliyorum bir daha format atmak istemiyorum.

munirekinci

Üstteki panele sağ tıklayıp yeni panel diyorsun.

yogarock

arkadaşım var olan panelin üstüne gelip mausun sağ tuşuna tıkladığında panel ekle diye bir secenek var ordan geri getirebilirsin...

halil010

sağolun bir deneyeyim üstekine dimi. onda da her yere baktım galiba boş bir yerine tıklamama gerekiyordu. sağolsun varolun.

halil010

Şimdi baktım bir sürü panel var. Ben alttakini getirmek istiyorum onu icin hangisini seçeçem. Yoksa kafan panel yapım oraya mı atacağım. Galiba panel işinde özgürüm. bu işletim sisteminde... hangisini seçeçem simdi...

neyse en sonunda gördüm ekledim sağolasınız.

munirekinci

Boş bir panele istediğin araçları yerleştireceksin. Sildiğin panelin üstünde pencere listesi, çöp kutusu ve masaüstünü gösterme butonları vardı.
Yeni panele bunları ekleyip istediğin gibi düzenleyebilirsin.

halil010

Alıntı yapılan: munirekinci - 27 Mayıs 2008 - 19:51:52
Boş bir panele istediğin araçları yerleştireceksin. Sildiğin panelin üstünde pencere listesi, çöp kutusu ve masaüstünü gösterme butonları vardı.
Yeni panele bunları ekleyip istediğin gibi düzenleyebilirsin.

Ben dün kurdum bu işletim sistemini baya bir yabancısıyım. Her yerini kuracaladım görmemiştim hiç aklıma gelmediydi panalden panel çıkartağımız. pencereler de kayboldu ekleyince düzelir mi alt tab ile geçmek zorunda kalıyorum da şu an için.

munirekinci

Panele sağ tıkla / Panele Ekle menüsünü tıkla / Pencere listesini seçip ekle.

halil010

Alıntı yapılan: munirekinci - 27 Mayıs 2008 - 19:56:59
Panele sağ tıkla / Panele Ekle menüsünü tıkla / Pencere listesini seçip ekle.

Yaptım sağolasın sayende. Ben dün geceden beri uğraşıyorum. Teşekkürler ilgi alaka için.