clonezilla yedekleme

Başlatan buketbarazi, 30 Kasım 2009 - 21:28:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

buketbarazi

Clonezilla ile yedekleme yapacaktim fakat "dosyanin unmounted olmasi gerek "diye bir uyari verdi.Yani isletim sistemi kurar kurmaz hicbir yukleme yapmadan mi bu islem yapilabiliyor, bilgisi olan var mi?

heartsmagic

Yüklemeden ziyade yedek alacağın dosya sisteminin bağlı olmaması gerekiyor sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

buketbarazi

bag derken, sanaldaki (virtulabox) xp'ye yapmistim ama kaldirabilirim, kaldirsam olur mu sizce?

heartsmagic

Şöyle ki, bu tür yedekleme işlemlerinde yedeği alınacak dosya sisteminin kullanılmıyor olması gerekebiliyor o anda. Clonzilla denemediğim için net bir şey söyleyemiyorum.

Sen şimdi tam olarak nereden hangi sistemin yedeğini alacaksın?

buketbarazi

hic bilgim yok benimde, en azindan bir deneme yapmak istedim ama basaramadim,,daha once yapan varsa bana yardimci olabilir mi?

heartsmagic

Alıntı yapılan: buketbarazi - 01 Aralık 2009 - 10:20:54
hic bilgim yok benimde, en azindan bir deneme yapmak istedim ama basaramadim,,daha once yapan varsa bana yardimci olabilir mi?

Hangi sistemi yedeklemek istiyorsun :)
Virtualbox deyince sen kafam karıştı benim.

ozgurturkiye

Alıntı YapClonezilla yapısı itibariyle çalışan bir sistem üzerinde kullanmaya uygun değil. Zira yedeğini alacağı disk bölümünün bağlı (etkin) olmaması gerekiyor. Onun yerine, ana sayfasından http://clonezilla.org/  Live CD ISO dosyasını indirip bir CD'ye yazmanızı öneririm. Bu şekilde 4-5 GB'lık bir Ubuntu bölümünün *.gz ile sıkıştırılmış 2-3 GB'lık bir görüntüsünü (kopyasını) alabilirsiniz

kalender

selamlar aşağıdaki linkten clonezilla-live-20110113-maverick.iso  kalıbını indirin vboxta kullanmak için cd ye yazdırmaya gerek yok

http://clonezilla.org/downloads/alternative/iso-zip-files.php

vbox ayarlar sistem kısmında cd/dvd sürücüyü 1. sıraya alın, depolama ayarlarında cd/dvd sürücüye clonezilla isosunu mount edin ve sistemi başlatın ilk ekranda "other modes of clonezilla" ve diğer ekranda "safe graphic settings vga=normal" i seçin ayrıca bende geçen hafta bazı denemeler yaptım, denediğim yazılımlar g4l, PING, partition wizard, parted magic(içinde bir yedekleme yazılımı var) içlerinde en kararlı çalışan clonezilla ayrıca yeniden yükleme yaparken grub2 yide destekliyor yeniden kuruyor ntfs diklerden yedek almayı ve geri yüklemeyi destekliyor ayrıca usb flash diske yedek alabiliyorsunuz resim ekleyemiyorum telefonu modem olarak kullanıp bağlandığım için bağlantım çok yavaş :( anlamadığınız yer olursa yardımcı olmaya çalışırım
Dal Rüzgara Küskün Değildir Ama Kırılmıştır Bir Kere!

voztemur

Bilgisayarımda Linüx ve Windows olmak üzere iki işletim sistemi mevcut windowsun imagesini almak istiyorum mevcut windows norton ghost yazılımı ile bunu denedim fakat linüx için ayrılan partın formatını tanımadıkları için bu yazılımı kuramadım bile windows 7 nin içinde mevcut olan Yedekleme ve Geri yükleme programı da aynı nedenden calışmadı CloneZilla yı denedim fakat arayüzü karışık geldi biriaz küçük bir araştırma yaptım ama nasıl kullanılacagını bulamadım yardımcı olursanız sevinirim