USB Başlangıç Diski Sorunu

Başlatan özgürubuntu, 30 Kasım 2009 - 21:26:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

Kubuntu Netbook Remix'i indirdim (.iso) hem Ubuntu'da hem de Kubuntu'da USB Creator (USB Başlangıç Diski Oluşturucu) ile USB'ye yazmak istediğimde doğrudan "Kurulum Başarısız" uyarısı çıkıyor. USB disk "fat32" ile formatlandı. Markası Kingston DataTraveler 8GB.. Unetbootin ile yazıyor görünüyor ancak netbook'a taktığımda "başlatılabilir değil" uyarısı alıyorum, ikinci kez denediğimde de USB boştu  :-\

Var mıdır bir çözümü

Ekleme : md5sum doğrulamasında da sorun yok.. Aklıma USB'de sorun var gibi geliyor

kerimagil

Usb başlangıç diski oluştur programı, maalesef hata veriyor. Senin USB belleğinde hata yok...
Önceki forum konularında da bununla ilgili mevzu geçiyor... Ve sonunda güncellenmesini beklemek lazım gibi sonuç okuduğumu hatırlıyorum.
Sadece Cd den usb ye aktarıyor.... Harddiskteki işletim sistemi imajını/iso dosyasını usb belleğe aktarmıyor... senin bahsetttiğin hatayı veriyor...
Yalnız bu programın eski sürümü Mint 7 'de çalışıyor...  Mint'in yeni sürümü Mint 8 de de çalışmıyor... Çünkü Ubuntu 9.10 temelli olduğundan aynı hatayı veriyor....
Şimdilik görünen çözüm yolları şunlar gibi;
   1- Bu hatanın giderilmesini, programın güncellemesini beklemek
   2 -Linux Mint 7 yükleyerek bu işi halletmek, (ben böyle yapıyorum )
   Başka çözüm bulan arkadaşlar varmı bilmiyorum....