Ubuntu açılmıyor

Başlatan dengizek, 29 Kasım 2009 - 15:30:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dengizek

bilgisayarıma tek ubuntu gnome kurdum; hiçbir windows bırakmadım..

sabah bilgisayarımı açtığımda harddisklerin okunmadığını gösteren bios hatasıyla karşılaştım..

bilgisayarın bios pili biraz eski olduğu için bu bios hatasına win kullandığım dönemden de alışıktım..

hemen bios menüsüne girip hatayı düzelttim ve harddiskleri okunur hale getirdim..

ama bilgisayarı açamadım ister normal mod dan isterse recover modundan gireyim bilgisayarı açmak için kod istiyor..

bu çok saçma ben linux uzmanı da değilim bilgisayar uzmanı da sıradan bir kullanıcıyım..

bilgisayarımı açamıyorum
O gün değişti hayatım; daha 9 yaşındaydım bütün gün pazarda su satmıştım; mahallenin kabadayısı çocuğa şöyle bir baktım...
Nezaman saldırdığımı hatırlamıyorum; en son gördüğüm ağzı kanayan bana vurmaya bile teşebbüs edemeyen koca bir korkakdı!

heartsmagic

Yardım istemen ve telaşın normal ancak başlıktaki fazla "oo"lar ve acil yardım isteği ne yazık ki fazladan yarar sağlamaz sana.

Açılmıyor derken tam olarak ne oluyor? Kod istiyor dediğin yer kullanıcı giriş ekranı mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

dengizek

Arkadaşım 10 senelik forum kullanıcısıyım modluk adminlikte yaptım; çaylak fırçalamayı bikenera koyda..

Hatayı gayet açık yazdım; tekrar edeyim :)

Daha önce bilgisayarımı açtığımda bana gelmeyen seçenek ekranı geliyor;

İşte en başta ''ubuntu linux 2.6 bilmemne generic''
İkinci seçenekte '' ubuntu linux 2.6 generic (recovery)''

şeklinde bir çok seçenek var..

İster ilkine ister recovery e gireyim; siyah ekran ''command'' ekranı geliyor..

ve benden bir komut istiyor; buraya şifremi yazmaya kalkarsam doğal olarak ''komut bulunamadı'' diyor...

Olay bu umarım bu sefer anlatabildim :)
O gün değişti hayatım; daha 9 yaşındaydım bütün gün pazarda su satmıştım; mahallenin kabadayısı çocuğa şöyle bir baktım...
Nezaman saldırdığımı hatırlamıyorum; en son gördüğüm ağzı kanayan bana vurmaya bile teşebbüs edemeyen koca bir korkakdı!

heartsmagic

Alıntı yapılan: dengizek - 29 Kasım 2009 - 15:51:17
Arkadaşım 10 senelik forum kullanıcısıyım modluk adminlikte yaptım; çaylak fırçalamayı bikenera koyda..

O zaman gayet boş bir "modluk", "adminlik" dönemi olmuş. Peki koydum bir kenara fırçalamayı.
Tecrübeli bir "mod, admin" olarak yardım isteme nezaketin bana uymadı ne yazık ki.

dengizek

Tamm sen bilmiyorsun sorunumu...

Sorunumu bilen varsa çözüm arıyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: dengizek - 29 Kasım 2009 - 16:07:12
Tamm sen bilmiyorsun sorunumu...

Ayrıca gayet boş bir müneccimsin.

bytan

Bu üslup ve nezaketsizlikten sonra umarım sorununun çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olurlar.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

dengizek

Şahsıma yapılan hakaretleri bir kenera koyuyorum..

ARKADAŞLAR YARDIM !!!

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Kasım 2009 - 18:13:17

Ubuntr değil başkaca sitelerden araştırdım buldum..

Böyle bir rezalet olmaz ama oldu..

Windows un çıkıp ''bariz rakiplerimiz ubuntu ve redhat dir'' diye açıklama yaptığı bir dönemde;

Ubuntunun önünde böyle bir vizyonu varken; sizler ubuntu tr nin resmi forum sitesinin görevlileri olarak;

şahsi alınmalarınızı öne sürüp bilinçli bir şekilde yardım etmiyorsunuz!!!

bana bilinçli şekilde yardımcı olmadığınız için az kalsın format atıp tekrar win kuracaktım..

sizin gibi dar kafalı duygusal terminatör adamlar yüzünden az kalsın bir kişi daha windows ailesine zorunlu geri dönüp etrafındaki insanlara ''ubuntumu at çöpe 2 gün sonra hata veriyor çöküyor'' diyecekti..

lafın özü sizin gibiler olduktan sonra düşmana gerek yok ubuntu nun içinde zaten var :D

bana bilinçli olarak yardım etmekle kalmadınız şahsıma da hakaret ettiniz..

arkadaşım bizde biliyoruz büyük harfle başlansın düzgün türkçe kullanılsın topik lerin başlıkları düzgün bir Türkçe ile açılsınki sorunlar çözüldüğünde herkesin yararlanabileceği düzgün bir başlık sabit verilsin..

Ben aciliyetimden dolayı başlığı hızlıca açmış olabilirim ama hayatında foruma girmemiş yenikonu kısmını zar zor görmüşte başlık açabilmeyi başarmış insanlarda var!!!

Onlara da böyle sorunlarını çözmek yerine sözlü edebiyatmı çekeceksiniz!

Sadece sözlü edebiyat olsa neyse birde hakaret ediyorsun; vay ben boşuna modluk yapmışım; sen beni nerden tanıyorsunda yorum yapıyorsun; ben haftalarca site yazdım bilgisayar başında sitem özgün olsun aylarca elimdeki şeyleri sitenin kendi şifresiyle olucak şekilde rarlayıp upload ettim; sayılı adminlerle beraber çalıştıp; sen kaç zahmet gösteripde upload yaptın; şurda 2 kelime etmeye üşeniyorsun..

Bilmediğin insanlar hakkında konuşma bence..

Lafın özü önce ASLİ görevinizi yerine getirip insanların işini görün yardımcı olun!!!

Sorunu başkaca sitelerden araştırıp öğrendim çözdüm..

Bios pili zayıflığından kaynaklanan ''hourd of system file failed'' hatası

Önce bios menümüze girip onchip serialAta bölümünü auto yada native e getirip hardisklerimizin bilgisayar tarafından görüldüğünden emin oluyoruz

Daha sonra gelen grub menüsünde ister normal haline ister recovery e giriyoruz..

Ardından komut menüsü geliyor ve ''hourd of system file failed'' hatasını yazıyor..

buraya ''fsck'' komutunu yazıyoruz; ardsından gelen sorguya yes diyoruz..

işlemlerin bitmesini bekledikten sonra cont+alt+del ile restart atıyoruz..

Ve ubuntu sağlıklı bir şekilde açılıyor..

Herkese iyi günler üyeliğimi de silmeyi düşünüyorum bu arada çünküğ bi işe yaradığı yok..

ytgn

Alıntı yapılan: dengizek - 29 Kasım 2009 - 16:52:11

Herkese iyi günler üyeliğimi de silmeyi düşünüyorum bu arada çünküğ bi işe yaradığı yok..

Yerinde bir karar.. Güle güle..
Gelecek için ubuntu ile yeni bir adım..

heartsmagic

Alıntı yapılan: dengizek - 29 Kasım 2009 - 15:51:17

Bazen bir cümle insanı tanımaya yeter de artar bile. Gerisi boş. Düşüncelerinle beraber sana uğurlar olsun diyorum.

zeitgeist

Aslında söylenecek çok şey var ama, artık  bir noktadan sonra yorucu geliyor.

@dengizek,

Forum, net, işletim sistemi, Windows, Ubuntu, şu bu v.b her şey sönük kalıyor ve değersizleşiyor konuşma edep adabı ve samimiyetin yanında.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

burdem

Bilmediğin insanlar hakkında konuşma bence..

Aslında sen bilmediğin ve tanımadığın insanlar hakkında konuşmuşsun @dengizek. Gerçekten ayıp etmişsin. Biraz sakin davranıp forumun düzenini gözlemleme imkanın olsaydı eminim bu şekilde düşünmezdin. Her yerde olduğu gibi buranın da kuralları vardır. Buradaki insanlar saygı ve sevgi çerçevesi içinde yardım alırlar, yardım ederler ve bilgi alışverişinde bulunurlar.

Tamm sen bilmiyorsun sorunumu..
heartsmagic sana yardım edebilmek için yaşadığın sorun ile ilgili ayrıntılı bilgi istedi. Ama sen bunu istemedin.

Bu nedenle heartsmagic'ten ve ve yanlış üslubundan dolayı forum kullanıcılarından özür dilemen gerekiyor diye düşünüyorum. Umarım bu sayfayı sakin kafa ile tekrar okuduğunda hatanı anlarsın.
long live rock n roll

neruda

Kendi Anadiline özen göstermeyi zahmet sayan bir anlayış.Bilmem ki ne demeli...
Güneş göçtü bir mülkün yıkılan tahtı gibi.
Ufuklar kararıyor yurdumun bahtı gibi.

Nazım Hikmet

dengizek

Sakin kafayla okudum başlığı hala aynı şeyi görüyorum  :)

İŞİNİZE BAKIN

Alakasız başlıklarda kimsenin hiçkimsenin edebini ölçmeye yorumlamaya hakkı yok;

Ben böyleyim; iyi bir ailenin çocuğuyum ama iyiaile çocuğu değilim...

Neyse SORUN ÇÖZÜLDÜ görevli mod bu alakasız yazıların tamamını editleyip konuyu kilitleyebilir...

Böylece başlık aynı sorunla karşılaşanların kullanabileceği düzgün bir halde olur...

Saygılar iyi bayramlar :)

(not=hala bana laf atmakla yanıp tutuşan varsa eğer bunu sohbet-tartışma/edep-adap/serveti fünun bölümünde yaparız YAZILIM SORUNLARI BÖLÜMÜnde değil)

heartsmagic

Alıntı yapılan: dengizek - 30 Kasım 2009 - 14:54:27
(not=hala bana laf atmakla yanıp tutuşan varsa eğer bunu sohbet-tartışma/edep-adap/serveti fünun bölümünde yaparız YAZILIM SORUNLARI BÖLÜMÜnde değil)

Bu cümleyi sarf edecektin madem, ikinci cevabına başlarken neden ortaya çok değerli bir yorumla çıkıverdin.
Bizler işimize bakıyoruz zaten, senin nerede bilmem kaç sene ne iş yaptığın ilgilendirmiyor bizleri örneğin. Bizi buraların düzeni ve seviyesi ilgilendiriyor. Bu nedenle bize işinize bakın derken sanırım önüne bir ayna alman gerekiyor.