Şifre Sorunu

Başlatan j_blind, 25 Kasım 2009 - 16:59:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

j_blind

Ubuntu 9.10'u kurdum fakat kullanıcı adı isteyip şifre istiyor kullanıcı adıma tıklıyorum kurmadan önce belirlediğim şifreyi kabul etmiyor şifre nasıl değiştirilir baktım fakat onlar da sanırım eski sürümler için. Neler yapabilirim?
:(:(:(

heartsmagic

Alıntı yapılan: j_blind - 25 Kasım 2009 - 16:59:24
Ubuntu 9.10'u kurdum fakat kullanıcı adı isteyip şifre istiyor kullanıcı adıma tıklıyorum kurmadan önce belirlediğim şifreyi kabul etmiyor şifre nasıl değiştirilir baktım fakat onlar da sanırım eski sürümler için. Neler yapabilirim?

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5?title=SSS
Madde 10.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

j_blind

"a. Sisteminizi Kurtarma Modunda (Recovery Mode) , GRUB menusunde 2. seçenek, yeninden başlatın. Uçbirim (Terminal) seçin;"
Recovery mode geliyorum ondan sonra hangi seçeneği seçeceğim onu anlamadım :(

bytan

Root Shell ekranına geçeceksiniz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

j_blind

root yazan yer var oraya girip passwd (kullanıcı adımı) yazıyorum ardından bir çok yazı çıkıyor bi yerden değiştiremiyorum hiç bir şey yapamadım hatta orada -unlocken vs. vs. şeyler yazıyor

heartsmagic

Alıntı yapılan: j_blind - 25 Kasım 2009 - 19:17:21
root yazan yer var oraya girip passwd (kullanıcı adımı) yazıyorum ardından bir çok yazı çıkıyor bi yerden değiştiremiyorum hiç bir şey yapamadım hatta orada -unlocken vs. vs. şeyler yazıyor

Sana birçok şey sormaması lazım eğer doğru şekilde kurtarma kipinde açtıysan. Soracağı tek şey yeni paroladır, onu da iki defa girersin değişir.

passwd serkan
Alıntı YapYeni parolayı girin:
Yeni parolayı tekrar girin:
passwd: şifre başarıyla güncellendi

Parola yazarken görünmez haliyle.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

j_blind

sildim tekrar yükledim :D
hallettim yine de herkese teşekkürler :)