Ubuntum göçtü mü?

Başlatan fremc, 25 Kasım 2009 - 13:04:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fremc

* her şey güzel gidiyorken...Bu sabah güncellemeleri yaptım.Tekrar kapadım açtım.Açamadım

karşıma bu geliyor "Minimal BASH- like line editing is supported"

Çok üzgünüm,yeniden mi kurmam gerekiyo ubuntu yu ?

EDIT:Yemin ki ağlattı beni sabah sabah

heartsmagic

1. Wubi ile mi kurdun?
2. Kurtarma kipinde sistem açılıyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fremc

Evet wubi ile kurmuştum ağzım yandı resmen.....Yeniden kurmaya karar verdim.

Yeni bir sorum olacak.Ben hard diski bölümlemedim.Ve içinde windows var (c de yani) bunu bozmadan wubi ile değilde diskten kursam olabilir mİ?

bytan

Alıntı yapılan: fremc - 25 Kasım 2009 - 20:24:24

Yeni bir sorum olacak.Ben hard diski bölümlemedim.Ve içinde windows var (c de yani) bunu bozmadan wubi ile değilde diskten kursam olabilir mİ?

Windows üzerindeyken d olarak gördüğün alanı yeniden biçimlendirerek kullanabilirsin. Dikkatli olduğun sürece windows kısmına zarar gelmez. Sudo'nun eski sayılarında ve wiki sayfalarımızda kurulum anlatımları mevcut.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

fremc

Alıntı yapılan: bytan - 25 Kasım 2009 - 20:42:45
Alıntı yapılan: fremc - 25 Kasım 2009 - 20:24:24

Windows üzerindeyken d olarak gördüğün alanı yeniden biçimlendirerek kullanabilirsin. Dikkatli olduğun sürece windows kısmına zarar gelmez. Sudo'nun eski sayılarında ve wiki sayfalarımızda kurulum anlatımları mevcut.

disk c vd diye bölünük değil sorun orda.Wubi kuracaktım tekrardan neredeyse 3 defa denedim hata verdi.Ubuntu yu indirip bastım cd ye wubi ile başlatıyorum bu sefer Wubi tekrardan ubuntu yu şndşrmeye kalkıyo... :(

zeitgeist

Öncelikle indirdiğin imajın sağlamlığından emin ol ve sağlıklı bir şekilde cd ye yaz. Bunun için şu linki inceleyebilirsin.

Sonrasında daha önce konuştuğumuz bu konunun ve bu konunun faydası olabilir.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

heartsmagic

Ayrıca şu bağlantı D'yi küçültmeyi anlatmış: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=12927.0
Sen bunu dikkatlice C için de uygulayabilirsin.
Ayrıca bölüm açma olayını Windows içinden de yapabilirsin. Mesele C'ye zarar vermeden biraz darlatarak yer açmaktan ibaret.

Not: Windows içinde öncesinde bir "defrag" tavsiye olunur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.