[Çözüldü]JDownloader: RapidShare bağlantılarında modem açıp kapatma

Başlatan tab, 25 Kasım 2009 - 12:21:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tab

bu programı binbir hevesle kurdum.işimi kolaylastıracağını sanarken daha beter baltaladı.program stabil calısıyor ıyı guzel ama tek sorunu 15 dk beklemesi.cok arastırdım forumda ama bulamadım.programdaki tek sorunum canımı sıkan olay iki part arasında 15 dk beklemesi modem ayarları vs.. vardı ama yapamadım bu konuda ne yapabilirim..

miles

Öncelikle şunu söyliyim : Bu program tartışmasız en iyi indirme yöneticisidir :)

15 dk beklemesini istemiyorsanız modeminizi resetlemelisiniz. Bunu nasıl yapacağını hususunda canlı yardım (tükçe veya ingilizce) : http://jdownloader.org/tr/knowledge/chat Olmadı forumda da : http://board.jdownloader.org/?langid=1 sorabilirsiniz.

Emin olun bu proram varken başka hiçbir indirme yöneticisine ihtiyaç duymayacaksınız. Programın eksikleri son hızla tamamlanıyor.

tab

denedim yalnız oradakı anlatım windows için bazı yerler olmadı

agritux

agritux

miles

Modem resetleme olayı her modem ve işletim sistemi için ayrı ayrı olduğu için bu noktada sıkıntı çekebilirsiniz. Ama bu konuda Jdownloader geliştirileri gerekenden fazlasını bile yapmışlar denilebilir.

Dediğim gibi canlı yardım alırsanız sorununuzu halledebilirsiniz.

tab

denedimde yapamadım.bu konuda sessizce nin tecrubeli olduğunu zannediyorum.çünkü bu konuyu en kapsamlı o anlattı.sadece resetleme konusunu anlamadım..

agritux

Yok ne kusuru

Jdownloader'da yeniden bağlan ayarlarına gireceksin.
oradan live/headers seçeneğinde betik yapıştırman gereken yere
http://jdownloader.org/knowledge/wiki/reconnect/scripts/airties-rt-205
buradaki betiği yapıştıracaksın.
daha sonra router ayarlarını yapacaksın.
Şu an jdownloader kurulu değil ama yönlendirmek açısından tam olmasa da tarif edebilirim..
orada modem arayüz ip ni kullanıcı adını ve şifreni giriyorsun
(kullanıcı adı ve şifre modemin şifresi genelde admin admin yada admin password olan)
sonra hepsini yaptıktan sonra altta deneme tuşu var
ona basacaksın. Olmazsa tekrar yaz jdownloader kurayım tam olarak adım adım anlatayım.

tab

denedim ama yapamadım resimli anlatım mevcutmu.burada bır adreste verildi ama orada bahsedilen ile benim masaustumdeki uyusmadı

agritux

tam olarak ne yaptın?
o ekranın resmini çekip buraya yapıştırırsan tarif edebilirim.

Sherlock Holmes

tab

tam olarak suradayım yanlıs yerdeyim galıba ama işte resim:

agritux

evet yanlış yerdesin. Solda bak tekrar bağlan kısmı var. oraya girmelisin.

tab

agritux

Siteye uzun zamandır giremiyordum. Bilmiyorum benden mi kaynaklanıyordu. Şimdi girebildim ve cevap yazıyorum.
Evet bukez doğru yerdesin.
Kullanıcı adı kısmına modemin arayüz kullanıcı adını, şifre kısmına ise şifresini yazmalısın.
Router ip yi zaten tespit etmişsin.
Ortadaki büyük boş yere, sana yolladığım betiği yapıştırmalısın.
Bu dediklerimi yapınca aşağıdaki ip değiştir tuşuna basacaksın. Başarılı olursa oradaki adam sırıtacak.
Yukarda tekrar bağlanma ayarının aktif olduğunu görüyorum.Doğal olarak dediklerimden başka ayar yapmana gerek yok. Dediklerimi yaparsan her indirme işleminden sonra yeni ip alacaksın. 15 dakka beklemeyeceksin.

tab

bbire bir aynısını yaptım modemi restartladığınıda gordum ama yıne 15 dk sayıyor.resmini ister misin

agritux

Saymaz yahu 15 dakika yanlışın var. Bazen rapidshare çok yoğun olduğunda, premium olmayan üyelerin indirmesini engelliyor. O zaman biraz bekliyor. Ona denk gelmişsindir. (ki artık hep öyle yapıyor)

setare

Konu içinde geçtimi bilmiyorum >> ayarlar-indirme&bağlantılar>>

"Beklemedeki tekrar bağlan yeni indirmelerin başlamasına izin vermesin" yanındaki kutucuktaki işareti kaldırmak gerekiyor
http://img21.imageshack.us/img21/6104/20091130011857.jpg

agritux

Alıntı yapılan: sessizce - 29 Kasım 2009 - 02:05:19

Yukarda tekrar bağlanma ayarının aktif olduğunu görüyorum.Doğal olarak dediklerimden başka ayar yapmana gerek yok.

Paylaştığı resimde zaten görmüştüm o ayarın aktif olduğunu

tab

şimdi dikkatlice baktım olmus herkesein eline emeğine sağlık :)

ironic