Stellarium Problemi

Başlatan andydufy, 23 Kasım 2009 - 20:34:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

andydufy

Arkadaşlar daha önce 9.04 kullanırken, stellarium programını kurduğumda sorunsuz çalışıyordu.
Fakat 9.10 kurulumu yaptıktan sonra stellarium normal açılıyor fakat örneğin konum seçimi yapmak istediğimde yeni açılan ekran karmakarışık, çiziklerle dolu olarak geliyor.
Ekran kartıyla ilgili bir sorun olabilir mi diye düşündüm fakat 9.04 de sorunsuz çalıştırıyordum.Fikri olan var mı ?
Ne zaman yalnızlık sonsuza giderken hayatın limitini alsam hep sensizlik çıkıyor :(

garafatma

Ekran kartı kurulumunda hata aldınmı? Ayrıca compiz'i kapatıp tekrar denermisin?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

andydufy

Ekran kartı zaten intel ve hata almadım.Compiz de yüklü değil fakat şöyle bir şey denedim.Masaüstü ayarlarından efektleri "Hiçbiri" olarak işaretlediğim zaman dahi değişmiyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Kasım 2009 - 21:56:14

Ama bana ilginç gelen bir durum var : Ubuntu 9.04 de intel ekran kartı için 28-30 çekirdeğini yüklemiştim.Stellarium efektler açıkken bile süper çalışıyordu.Bildiğim kadarıyla 9.10 da 28-31 çekirdeği geliyor fakat verimliği ötekine göre düşük gibi geldi.
Ne zaman yalnızlık sonsuza giderken hayatın limitini alsam hep sensizlik çıkıyor :(

heartsmagic

Sorun kernel sürümünden değildir muhtemelen. Anlatılan problem grafik kartı sürücüsüne işaret ediyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

andydufy

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Kasım 2009 - 23:05:26
Sorun kernel sürümünden değildir muhtemelen. Anlatılan problem grafik kartı sürücüsüne işaret ediyor.

Bir çözüm yöntemi şu an için mevcut mu?

heartsmagic

Program bende çalışıyor örneğin. Bu arada hoş bir programmış, baktığım güzel oldu. Teşekkürler @andydufy.

Çözüm yöntemi şu an sanırım yok, bir hata kaydı girilmiş. Beklemen gerekecek sanırım:
https://bugs.launchpad.net/stellarium/+bug/426417
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sherlock Holmes

andydufy

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Kasım 2009 - 23:28:17
Program bende çalışıyor örneğin. Bu arada hoş bir programmış, baktığım güzel oldu. Teşekkürler @andydufy.

Çözüm yöntemi şu an sanırım yok, bir hata kaydı girilmiş. Beklemen gerekecek sanırım:
https://bugs.launchpad.net/stellarium/+bug/426417

Teşekkür ederim ilginizden dolayı..

Alıntı yapılan: ğnome - 26 Kasım 2009 - 01:29:30
Stellarium penceresini ufaltarak(boyutlandırarak) çözüm önerisi var.
http://stellarium.org/wiki/index.php/Talk:Known_issues_with_video_drivers
ben bunu denemiştim ama işe yaramamıştı ne yazıkki...Teşekkürler