Ubuntu'da film dosyalarını vcd yapmak

Başlatan lseker, 26 Mayıs 2008 - 22:04:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lseker

Arkadaşlar elimizdeki film dosyalarını nasıl VCD yaparız?
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

fcengiz

lseker

Pardus kullanırken K3B ile vcd yapmaya çalışmıştım ama Tv'de izlemeye kalkınca ekranın bir köşesinde çok küçük boyutta kaldı görüntü.
Yani tam ekran olmuyordu görüntü... Neyse Brasero'nun yanında birde K3B kullanavağız demekki :) Sağol..
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

ufuk_k

Konsoldan cd yakmak/imaj yaratmak vb. dışında en GUI olarak en çok seçeneğe sahip program k3b. İhtiyacınız var ise kurun derim. Ubuntuforums'da şu şekilde anlatılmış:

AVI to VCD

NTSC

ffmpeg -i <movie.avi> -target ntsc-vcd <filename.mpg>

PAL

ffmpeg -i <movie.avi> -target pal-vcd <filename.mpg>

Burn CD

K3b File > New Project > New Video CD project

Kaynak: http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-105781.html

Ayrıca avidemux programı da denilene göre bu işi yapıyormuş (movie dosyalarını VCD formatına çevirme).

lseker

mozakca

avidemux vcd formatındaki cdleri avi formatına çevirebiliyor mu? Elimde birkaç tane film var ve ben onları bir dvd içine topluca koymak istiyorum.
sevgi, emek ister.

erginemr

Alıntı yapılan: ser_dar - 15 Haziran 2008 - 19:48:33
avidemux vcd formatındaki cdleri avi formatına çevirebiliyor mu? Elimde birkaç tane film var ve ben onları bir dvd içine topluca koymak istiyorum.

Bildiğim kadarıyla evet. Ayrıca video dosyalarını dönüştürmek için ffmpeg/winff ikilisini kullanabilirsiniz. ffmpeg için Synaptic, WinFF için:
http://www.winff.org/