[Çözüldü] Diskteki, disklerdeki dosyaları listeleme, hangi diskte ne var?

Başlatan furina, 19 Kasım 2009 - 11:03:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

furina

merhabalar benim problemim su elimde 20 tane 1 TB disk var. yapmak istedigim ise bu disklerin icerigini bir program ile arsivlemek ve bir dosya yada klasor arandigi zaman programdan bakip su diskteymis diyebilmek. boyle bir program var mi? bilen arkadaslar yazarsa sevinirim.

bytan

Locate komutu da aslında içerikleri listelemek amacıyla kullanılabilir.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

furina

cevap icin tesekkurler, ama oyle bir durumda disklerin hepsini takmam gerekir. ayrica updatedb dedigim zaman yaklasik yarim gun felan beklemem gerekebilir. benim istedigim daha cok bu veritabanini olusturacak bir program.

bytan

Disklerin hepsini takmana gerek yok. Örneğin bir diski takarsın /media/disk1 altına ve updatedb ile içeriği alırsın. Sonrasında bu içeriğe ait oluşan veritabanını kenara koyarsın. İkinci disk içinde aynı işlemi gerçekleştirdiğinde, birleştirebileceğin 2 veritabanı elde etmiş olursun. En son durumda elde edeceğin veritabanı üzerinde aramalar yaparak istediğin dosyanın tam yoluna ulaşabilirsin.

Updatedb yapılırken biraz zaman gerekecektir. Ama bu zaman, arşivlemek için gereken zamandan daha mı kısa olur veya uzun olur bilemiyorum. Aynı şekilde içerik listelemek için kullanacağın program daha kısa sürede yapabilir mi onu da bilemiyorum.

Umarım tam ihtiyacını karşılayabileceğn programı bulursun. Nihayetinde Dünya'da buna gereksinim duyan bir tek sen değilsindir. :)

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

furina

burada bilgi olarak kalsin diye yazayim gwhere diye bir program var ve tam istedigim turde bir is yapiyor. ayni zamanda sadece hdd degil cd ve dvd'leride kataloglayabiliyorsunuz. denedigim kadariyla gayet yeterli bir program.

kozanibo

eğer windows ya da ubuntu farketmiyorsa, size windows için muhteşem bir program önerebilir hatta paylaşabilirim. çünkü ücretsiz ve türkçe :)

hddleri numaralandırırsınız sonra içeriklerini html olarak kaydedersiniz, sonra hdd yi takar ctrl f ile bulduğunuz dosyaya tıklayı açabilirsiniz :) cevap lütfen :D

kapanmadan önce bende dediğim programı ekleyeceğim kapanmadığı için çözülmedi sandım :)

furina

alternatifleri her zaman degerlendiririm. sizin programin adi neydi?

kozanibo

Alıntı yapılan: furina - 19 Kasım 2009 - 16:08:01
alternatifleri her zaman degerlendiririm. sizin programin adi neydi?

şu an müsaitim birazdan yolluyorum programı

windows için klasör ve dosya listeleme programı

DirLister.exe - 587.5 Kb

işte burada programın adı dirlister.

furina

kozanibo

Alıntı yapılan: furina - 19 Kasım 2009 - 17:25:59
bunuda deneyecegim tesekkurler.

ben kullanıyorum bunu :) gerçekten yararlı en çok sevdiğim özellliği ise sen istersen dosya veya klasörlere link oluşturuyor. tıklayıp klasöre erişebiliyor ya da dosyayı açabiliyorsun.

daha önceden dosya listelemek için bir klasör açmıştım ve etkili bir yardım alamamıştım. bu başlık iyi oldu başlığı uygun şekilde değiştirsek iyi olur bence

bytan

http://www.gwhere.org/screenshots.php3

Güzel programmış @furina. Teşekkürler geri bildirim için.

PF @ ST

zeitgeist

Başlığı aramalarda daha kolay bulunabilecek şekilde değiştirdim, sanırım ::) Konu etiketlendiğine göre kapatabiliriz.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles