dvdshrink problemi

Başlatan buketbarazi, 19 Kasım 2009 - 00:18:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

buketbarazi

mrbalar, wine ile dvdshrink kurdum, filmlerimi yedeklemem gerek.Fakat film dvd'sinin oldugu surucuyu sectigimde ''failed to read file ''F:\'' not ready '' hatasi verdi.Sanirim dosya sistemleri farkli oldugu icin f surucusunu bulamadi.Cd hata da yok, baska film cdlerimi de denedim.Nsl calistirabilirim , yardim lutfen

heartsmagic

Bence bu tip Windows uygulamalarını şimdilik bir kenara koymaya çalışıp, bu taraftaki muadillere yönelmeye çalış. Ne yapmak istediğini anlatırsan bu tip bir programı kullanan arkadaşlar tavsiye vereceklerdir sana.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

buketbarazi

eskimis bir dvd film var elimde, yedegini almam gerek her ihtimale karsi.İnternetten arastirdim, dvdshrink ile cok kolayca yapilabilıyor, program iso formatina ceviriyor ve mesela film icinde dil paketleri varsa onlari yok etmemizi, dolayisiyla kapasiteden dusmeyi de sagliyor. bu program iso haline getiriyor dvd'yi, alternatif ne kullanabilecegimi de bilmiyorum.ubuntu icin ne olabilir?  :(

heartsmagic

1. isomaster programı.
Depodan kurabilirsin. Arayüzü mevcut.
2. Komutla yapma
DVD'yi tak, Ubuntu açar bunu kendisi. Pencereyi kapat ve masaüstündeki DVD simgesine sağ tıklayarak ayır de. Simge yok olacaktır. Ardından şunu uygula:

dd if=/dev/dvd of=dvd.iso

Komutu nerede uygularsan oraya iso oluşturur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

buketbarazi

ok deneyecegim ;)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Kasım 2009 - 01:54:59

Brasero'yla yapabildim, toc ve toc.bin uzantili  2 dosya meydana geldi, hangisini yazdirabilrim?İSo formati bunlar mi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Kasım 2009 - 22:49:19

:( kimse yok mu?