[Çözüldü] Ubuntu 9.10 üzerinde IE 8.0 çalıştırmak

Başlatan Sorogren, 18 Kasım 2009 - 14:14:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sorogren

Herkese selamlar

Ubuntu 9.10 üzerinde IE 8.0 çalıştırmak istiyorum.
Ubuntu olan makineme Wine yazılımı kurdum ve deneme amaçlı Winamp indirip sorunsuz Ubuntu üzerinde çalıştırdım.
yine internetten "IE8-WindowsXP-x86-TRK" dosyasını indirdim ve çift tıkladığımda veya "Wine Windows Program Loder ile Aç"
Ayıklama başarısız oldu diyor.

Ubuntu 9.10 üzerinde Wine ile IE 7.0 ve IE 8.0 çalıştıran varsa bana nasıl yaptığını söyleye bilir mi ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Aralık 1969 - 15:59:59

Konuyu yanlış yere açtım nasıl taşıya bilirim.
--------------------------------------------------------- 
MCP, MCSA+S+M, MCSE+S+M, MCTS:Vista
MCTS | Windows Server 2008 Active Directory
MCTS | Windows Server 2008 Network Infrastructure MCTS | Windows Server 2008 Applications Infrastructure ---------------------------------------------------------

Yusuff

Konuyu sen taşıyamazsın ancak yöneticiler taşır. Kafana takma hallederler inşallah.

Bu arada ie 8 için playonlinux olmuyor mu? Ben denemiştim. Msn ve Chrome kurmuştum. (O zaman Chromium çok eksikti.) Msn açıldı ama çok ağırdı. Chrome da internete bağlanamıyordu ama güzel çalışıyordu. İe denemedim ama o da vardı içinde. İstersen bir dene zararı olmaz.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

Ozmo

elimizde o kadar güzel msn istemcileri web tarayıcılar varken neden micro$aft uygulamaları kullanırsınız anlamadım ki...  ::)

Yusuff

Ozmo elindekiler e-okula giremiyor. Yoksa biz Microsoft hayranı değiliz.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

Ozmo

Alıntı yapılan: Yusuff - 18 Kasım 2009 - 16:07:07
e-okul tam olarak nedir sitesini verir misin ?

ironic

Alıntı yapılan: Ozmo - 18 Kasım 2009 - 16:09:09
Alıntı yapılan: Yusuff - 18 Kasım 2009 - 16:07:07
e-okul tam olarak nedir sitesini verir misin ?

meb.gov.tr' ye girersen sol kısımda.. :) Giriş için öğretmen olman lazım. Öğrenci not denetlemede ie gerektiren bir  sorun yoktu galiba.

Ozmo

ironic

Ozmo

Sorogren

Müşterinin kendi portalı var ona bağlanıp veri girmek gerekiyor.Sertifika malesef Firefox ile çalışmıyor.
XML ile alıp verdiğimiz dosyalarda linux & windows fark etmiyor ama veri girişi yapılması gereken yerlerde
şimdilik IE ihtiyaç var

Ayrıyetten piyasadaki Araç Takip Sistemlerinin bir çoğuda Linux üzerindeki web browserlarda sağlıklı çalışmıyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Kasım 2009 - 18:11:40

IE 8 ne yaptım ise çalışmadı ama IE7 için

Uygulamalar --> Ubuntu Yazılım Merkezi --> Ara kısmına "PlayOnLinux" yazıyorum depoda buluyor ve kuruyorum sonra
Uygulamalar --> Oyunlar --> PlayOnLinux  çalıştırıyoruz.
İnstall --> Internet --> Internet Explorer 7 Seçiyoruz ve uygula diyoruz.
Önce Wine 1.1.18 sürümünü sonrada  Internet Explorer 7 sorunsuz bir şekilde kuruyor bize sadece çalıştırıp deneme yapmak kalıyor.

IE7 de işimi görüyor konuyu kapata biliriz.
--------------------------------------------------------- 
MCP, MCSA+S+M, MCSE+S+M, MCTS:Vista
MCTS | Windows Server 2008 Active Directory
MCTS | Windows Server 2008 Network Infrastructure MCTS | Windows Server 2008 Applications Infrastructure ---------------------------------------------------------