ubuntu 9.10 uzak masaüstü ile windows 2008 server'a bağlanamıyorum

Başlatan serdark, 18 Kasım 2009 - 10:50:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

serdark

ubuntu 9.10 ile rdesktop la windows 2003 servera cok basit bir şekilde bağlanıyorum sorunsuz birşekilde ama 2008 servera bağlanmıyor  connectting reset by pear  yazıcıkıyor kopuyor neden oluyor acaba bilgisi olan varmı.

Baya bi aradım çözümünü ama galiba bende başka kimse denememiş ubuntu ile 2008 servera bağlanmayı.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Kasım 2009 - 16:27:04

Anlaşılan kimse bilmiyor yada daha böle bir sorun yaşamadı.Bu soruna acilen bir çözüm bulmam lazım
Drive your way!

serdark

Sorunun çözümümü yok olmazmı hiçmi bilginiz yok benmi biyerde hata yapıyorum bi cevap vericek kimse yokmu?
Drive your way!

zeitgeist

Bilgisi ve deneyimi olan yazacaktır, tekrar tekrar konuya mesaj atman meselenin çözümünü hızlandırmaz.

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

heartsmagic

Sonuçta bu yüksek ihtimalle bir Windows 7 sorunu. Zira sana verilen hata iletisinde bağlantı isteğinin reddedildiği sonucu çıkıyor. Bu 7 ile gelen bir kısıtlama mıdır, yoksa klasik Windows güvenlik meselesi midir bilemiyorum. Ön tanımlı portu engelliyor olabilir mi 7?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

serdark

Alıntı yapılan: zeitgeist - 01 Aralık 2009 - 16:09:32
Bilgisi ve deneyimi olan yazacaktır, tekrar tekrar konuya mesaj atman meselenin çözümünü hızlandırmaz.

zeitgeist  tekrar yazmamın nedeni bana cok acil lazım olması vede güncel olması için kısa aralıklarla yazmadım
Drive your way!

garafatma

@serdark, burası bir forum ortamı, insanlar online görünese de bilgisayar başında olmayabilirler, veya konu hakkında bilgileri yoktur herhangi * bir şey yazmazlar. 24 saat online hizmet veren bir şirket değil hatırlatırım.

Sorununa gelince, bağlanmaya çalıştığın 2008 ana makinesinde uzak masaüstü kullanıcısı tanımlı değilse bağlanamazsın, önce bunun kontrolünün yapılmasını öneririm. Daha doğrusu kullanıcı "Remote Desktop Users" grubunda değilse.

Bir an windows desteği veriyor gibi hissettim, bundan öte gidemem zaten :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Sorogren

Windows 2008 Terminal Server kurarken Authentication Method bölümünde ne seçildi.RDC versiyonu burada devreye giriyor çünkü.Eğer  Eski versiyon RDP, Thin Client, linux üzerinde tsclient kullanacak isen bu aşamada Do Not require Network Level Authentication bölümünü seçmelisin.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Aralık 2009 - 22:30:36

Selam bağlantı yaptıktan sonra bağlandığın sistemde Buyuk Harf ile yaza biliyormusun bir kontrol edermisin.
--------------------------------------------------------- 
MCP, MCSA+S+M, MCSE+S+M, MCTS:Vista
MCTS | Windows Server 2008 Active Directory
MCTS | Windows Server 2008 Network Infrastructure MCTS | Windows Server 2008 Applications Infrastructure ---------------------------------------------------------

heartsmagic

Alıntı yapılan: Sorogren - 02 Aralık 2009 - 21:09:58
Selam bağlantı yaptıktan sonra bağlandığın sistemde Buyuk Harf ile yaza biliyormusun bir kontrol edermisin.

Sen bunu başlık açarak sormuş, kendi sorunu cevaplamışsın güzelce :)
Forumda çözümü mevcutmuş sanırım, senin başlığa ufak bir ekleme yaptım ben de.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

serdark

Alıntı yapılan: keiser_soze - 02 Aralık 2009 - 09:27:42
@serdark, burası bir forum ortamı, insanlar online görünese de bilgisayar başında olmayabilirler, veya konu hakkında bilgileri yoktur herhangi * bir şey yazmazlar. 24 saat online hizmet veren bir şirket değil hatırlatırım.

Sorununa gelince, bağlanmaya çalıştığın 2008 ana makinesinde uzak masaüstü kullanıcısı tanımlı değilse bağlanamazsın, önce bunun kontrolünün yapılmasını öneririm. Daha doğrusu kullanıcı "Remote Desktop Users" grubunda değilse.

Bir an windows desteği veriyor gibi hissettim, bundan öte gidemem zaten :)

keiser_soze  windows xp ve vista ile bağlana biliyorum sorunsuz birşekilde.
Bu sorunuda çözersem eğer şirketten en az 10 tane pc'ye linux kuracağım çözemessem eğer linux projesi yalan olucak.Araştırmaya devam.
Drive your way!

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Sorogren

Authentication Method bölümünde Do Not require Network Level Authentication bölümünü seçmezsen malesef çalışmıyacaktır.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Aralık 2009 - 22:22:37

ve local de pc ne bağlı yazıcılarında ara ara çakılabiliyor, bunu aşmak içinde kesin çözüm yazıcıları Print Server cihazına bağlamaktan geçiyor.
3 portlarının fiyatı 75$ civarında. Yazıcıları ubunttu yüklü olan pc ye değilde bir print servera bağlandınmı tadından yenmiyor bu şekilde çalışan Ubuntu ve Xubuntu yaklaşık 34 Clientım bulunmakta ve 7-8 aydır sorunsuz kullanmaktayım bilgine.
--------------------------------------------------------- 
MCP, MCSA+S+M, MCSE+S+M, MCTS:Vista
MCTS | Windows Server 2008 Active Directory
MCTS | Windows Server 2008 Network Infrastructure MCTS | Windows Server 2008 Applications Infrastructure ---------------------------------------------------------

serdark

Alıntı yapılan: Sorogren - 04 Aralık 2009 - 22:17:29
Authentication Method bölümünde Do Not require Network Level Authentication bölümünü seçmezsen malesef çalışmıyacaktır.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Aralık 2009 - 22:22:37

ve local de pc ne bağlı yazıcılarında ara ara çakılabiliyor, bunu aşmak içinde kesin çözüm yazıcıları Print Server cihazına bağlamaktan geçiyor.
3 portlarının fiyatı 75$ civarında. Yazıcıları ubunttu yüklü olan pc ye değilde bir print servera bağlandınmı tadından yenmiyor bu şekilde çalışan Ubuntu ve Xubuntu yaklaşık 34 Clientım bulunmakta ve 7-8 aydır sorunsuz kullanmaktayım bilgine.

Sorogren  dediklerini yapıcam henüz şirkete geçicek zamanım olmadı geçtigim zaman denerim.
Drive your way!