Totem Film Oynatıcı Önbellek Sorunu

Başlatan kan_ikon, 17 Kasım 2009 - 23:13:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kan_ikon

17 Kasım itibariyle gelen son güncelleştirmelerle Totem Film Oynatıcının artık Youtube den video izleyeme olanak tanıdığını farkettim. Sanırım daha önceki problemi çözmüşler. Fakat izlenilen video çok düşük miktarlarda önbelleğe alınıyor ve buda sürekli duraklamasına sebep oluyor. Videonun sonuna kadar bekleyip baştan izlemekte çare olmuyor, yine kısa önbellek yüklemeleriyle kesikli izlenebiliyor. Acaba önbelleğe kaydettiği video boyutunu arttırmanın yolu varmıdır? Şimdiden teşekkürler.
Katı olan herşey buharlaşıyor.

erkuserdem

Ben mplayer eklentisi kullanıyorum gayet memnunum. İstersen deneyebilirsin

sudo aptitude remove totem-mozilla

sudo aptitude install mozilla-mplayer

kan_ikon

Firefox dan izlerken bende de sorun yok. Film Oynatıcının kenar çubuğundaki youtube bölümünden aratıp izlediğimde böyle oluyor. "Browser kullan ne gerek var Totemle uğraşmaya " diyenler olabilir ama ben daha kullanışlı buldum. Bu arada yeterince uzun bekleyince okadar donma yapmıyor ama yüklediği bölümü geri alıp izleme konusunda sıkıntılı. Böylece sorunu daha düzgün tarif etmiş olayım. 
Katı olan herşey buharlaşıyor.

ironic

Gördüğüm kadarıyla seyrederken  arabelleğe almaya devam etmiyor. Bittikçe yeniden başlıyor.  Arabellek miktarını  yükseltmek için bir  ayar  gözükmüyor. Ayrıca seyrettiğin video da bellekte kalmıyor.