[Çözüldü] Sun Java : Unable to launch the application hatası (JDownloader)

Başlatan andydufy, 17 Kasım 2009 - 21:57:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

andydufy

Ubuntu 9.10 kurdum. JDownloader için yazılım merkezi üzerinden ilk olarak OpenJDK kurulumu yaptım.JDownloader çalışmayınca OpenJDK'yı kaldırıp, Sun Java kurulumu yaptım.Normal yoldan hiç açılmadı.Bende terminal üzerine komutunu ekleyip denedim ve aşağıdaki hata çıktı :
Unable to launch the application

Bir takım şeyleri eksik mi yapıyorum anlayamadım...
Ne zaman yalnızlık sonsuza giderken hayatın limitini alsam hep sensizlik çıkıyor :(

heartsmagic

JDownloader başlığındaki komutları mı kullandın? Tam olarak verdiğin komutları görebilir miyiz?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

andydufy

Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Kasım 2009 - 23:52:08
JDownloader başlığındaki komutları mı kullandın? Tam olarak verdiğin komutları görebilir miyiz?

Sun Java'yı çalıştırmak için programın kendi komutunu kullandım çünkü programlar içerisinden tıkladığımda hiç bir tepki vermiyordu :
/usr/lib/jvm/java-6-sun-1.6.0.15/bin/javaws %u
Ne zaman yalnızlık sonsuza giderken hayatın limitini alsam hep sensizlik çıkıyor :(

heartsmagic

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=4094.0 başlığında programı nasıl açacağın yazıyor.
Bir başka başlıktan da nokta atışı: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=13166.msg162640#msg162640
Gerçi sudo'ya gerek yok, oradaki çalıştırma komutu yeterli senin için. Fakat ilk verdiğim bağlantıda emin ol programın nasıl çalıştırılacağı, nasıl kısayol ekleneceği defalarca anlatıldı.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

andydufy

Teşekkür ederim.
Daha önce 9.04 ' de sorun yaşamamıştım.Fakat 9.10 da java ile ilgili bir problem olduğunu düşündüğüm için başlık açtım.
Konuyu kilitleyebilisiniz.