vodafone Mobile connect yardımı Lütfen

Başlatan mrbbeninsan, 17 Kasım 2009 - 19:50:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mrbbeninsan

Arkadaşlar mrb,
Vodafone 3G modem kullanıyorum. ancak Bilindiği üzere içindeki kotayı kontrol ve sms programını kullanamıyorum.
Bunun için çeşitli araştırmalardan sonra gerekli herşeyi buldum indirdim, hatta yükledim ancak; nete girebiliyorum ama en azından kotayı takip etmem gerkiyor bunun için bu programa ihtiyacım var. Betavine'in sunduğu VMC Lite'i yükledim sorunsuz kuruldu şu anda. Ancak çalıştırmaya çalıştığımda olmuyor.
Konsoldan denediğimde şunları yazıyor sadece.
İlgilenebilecek arkadaşlar mevcutsa eğer yardımınızı rica ediyorum.
Alıntı YapTraceback (most recent call last):
 File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/twisted/application/app.py", line 694, in run
   runApp(config)
 File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/twisted/scripts/twistd.py", line 23, in runApp
   _SomeApplicationRunner(config).run()
 File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/twisted/application/app.py", line 411, in run
   self.application = self.createOrGetApplication()
 File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/twisted/application/app.py", line 494, in createOrGetApplication
   application = getApplication(self.config, passphrase)
--- <exception caught here> ---
 File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/twisted/application/app.py", line 505, in getApplication
   application = service.loadApplication(filename, style, passphrase)
 File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/twisted/application/service.py", line 390, in loadApplication
   application = sob.loadValueFromFile(filename, 'application', passphrase)
 File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/twisted/persisted/sob.py", line 215, in loadValueFromFile
   exec fileObj in d, d
 File "/usr/share/vodafone-mobile-connect/gtk-tap.py", line 44, in <module>
   ensure_have_config()
 File "/usr/share/vodafone-mobile-connect/vmc/common/startup.py", line 70, in ensure_have_config
   from vmc.common.oal import osobj
 File "/usr/share/vodafone-mobile-connect/vmc/common/oal.py", line 44, in <module>
   osobj = get_os_object()
 File "/usr/share/vodafone-mobile-connect/vmc/common/oal.py", line 38, in get_os_object
   if osplugin.is_valid():
 File "/usr/share/vodafone-mobile-connect/vmc/common/oses/linux.py", line 120, in is_valid
   from vmc.common.hardware.hardwarereg import hw_reg
 File "/usr/share/vodafone-mobile-connect/vmc/common/hardware/hardwarereg.py", line 27, in <module>
   from vmc.common.hardware._unixhardwarereg import hw_reg
 File "/usr/share/vodafone-mobile-connect/vmc/common/hardware/_unixhardwarereg.py", line 31, in <module>
   from vmc.common.hardware.base import identify_device, Customizer
 File "/usr/share/vodafone-mobile-connect/vmc/common/hardware/base.py", line 31, in <module>
   from vmc.common.statem.connection import ConnectStateMachine
 File "/usr/share/vodafone-mobile-connect/vmc/common/statem/connection.py", line 31, in <module>
   from vmc.common.persistent import usage_manager
 File "/usr/share/vodafone-mobile-connect/vmc/common/persistent.py", line 34, in <module>
   from vmc.contrib.axiom import item, attributes, store
 File "/usr/share/vodafone-mobile-connect/vmc/contrib/axiom/item.py", line 20, in <module>
   from vmc.contrib.axiom.attributes import (
 File "/usr/share/vodafone-mobile-connect/vmc/contrib/axiom/attributes.py", line 5, in <module>
   from decimal import Decimal
 File "/usr/lib/python2.6/decimal.py", line 3584, in <module>
   val = globals()[globalname]
exceptions.KeyError: 'ROUND_CEiLiNG'

Failed to load application: 'ROUND_CEiLiNG'

Yani anlamadığım * her şey güzel yüklendi, nete de girebiliyorum, Vodafone Mobile Connect Programını da yükledim ama
Çalıştırmaya çalıştığımda tık yok ya:( saatlerdir bütün dünyayı gezdim ama bişe bulamadım arkadaşlar kafayı yiyecem.

internetten soğudum walla ya:) bulamadım hiçbişe:(

heartsmagic

Türkçe böceğine denk gelmiş gibisin.

LC_ALL=C pyton falanca_program.py şeklinde çalıştırmayı dene. Eğer .py uzantılı bir program değilse ve doğrudan çalıştırılıyorsa:
LC_ALL=C falanca_program olarak dene.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mrbbeninsan

Teşekkür ederim.

Aynı şekilde denedim ama yine olmadı, programdan tık yok anlamadım doğrusu:(

Şöyle bişey de var ki, Mint 7'yi Flasha kurdum bi de oradan denemek için. Orada kurdu programı ve çalışıyor.
Ama ubuntu 9.10 'da çalışmıyor. Böcek geri dönümleri olmuş ilgili siteye ama orada da karmic'de çalışmıyor, jaunty'de çalışıyor,
kernelden dolayı bi sıkıntı var gibi şeyler söylemişler.

heartsmagic

Programın kaynağını vermen mümkün mü?

mrbbeninsan

Kusura bakma kaynağını sormuşsun anlamadım gibi ama:) kasıt buysa buradan aldım herşeyi.

https://forge.betavine.net/frs/?group_id=12

canosayan

ihtiyar nerelerde? o epey seviyordu vodefone 3g'yi
Chmod bizim işimiz.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: canosayan - 21 Kasım 2009 - 23:06:19

Vodafone USB stick geldi bana ama hat bir türlü gelemediğinden dolayı yazılımı deneyemedim. Bende de Türkçe çalıştırma problemi vardı. Dediğim gibi, hat gelmeyince çalıştırmamıştım hiç. Şu anda Network Manager ile kullanıyorum 3G cihazımı. Tavsiye ederim. :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: mrbbeninsan - 21 Kasım 2009 - 21:08:11
Kusura bakma kaynağını sormuşsun anlamadım gibi ama:) kasıt buysa buradan aldım herşeyi.

Çalışmayan VMC Lite hangisidir, kastım bu :) Ben de denemek istiyorum da bir indirip bakayım demiştim. Hangi paket? Yanına kurmam gereken bir şey var mı?

mrbbeninsan

Bu adresten,

Öncelikle son sürüm olanlarından seçerek;
1-ozerocdoff
2-usbmodeswitch
3-vodafone mobile connect-2-15-all

Bunları yükledim bağımlılıklar sağlandıktan sonra kurulum tamamlanmış oldu.
Aynısını Mint7'de yaptım ve orada çalışıyor program. Orada da internete bağlantı sıkıntısı yaşamıştım ama onu da atlattım.
Bu arada betavine forumlarında birçok yorum başlık falan var ama pek bişe bulup da anlayamadım.
Ancak ubuntu benim hayatımın bi parçası abartısız. başka hiçbişeyi kullanamyorum.

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 21 Kasım 2009 - 23:37:22
Alıntı yapılan: canosayan - 21 Kasım 2009 - 23:06:19

Vodafone USB stick geldi bana ama hat bir türlü gelemediğinden dolayı yazılımı deneyemedim. Bende de Türkçe çalıştırma problemi vardı. Dediğim gibi, hat gelmeyince çalıştırmamıştım hiç. Şu anda Network Manager ile kullanıyorum 3G cihazımı. Tavsiye ederim. :)

Network manager dediğin tam olarak hangisi oluyor kardeş?
yani ben de onu kullanabilirim, eğer benim download olayımı kafasında tutabilecekse:)
Hani her bağlantıdan sonrasında ne kadar indirdiğimi toplayarak kenara not etmek durumunda kalmayacaksam:)

ihtiyar said

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 22 Kasım 2009 - 21:40:29
Network manager normal internete bağlandığın programdır. Saatin yanındaki wirellless işaretitir.

BayboraKaan izah etmiş, senin isteğin kotanı takip etmek. Bunu yapamıyor maalesef. Araştırmak lazım.

mrbbeninsan

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 22 Kasım 2009 - 21:40:29
Network manager normal internete bağlandığın programdır. Saatin yanındaki wirellless işaretitir.

E bu normal standartların dışında olan bişe değilki? Ben neredeyse günlerdir nelerden bahsediyorum, sen bana neyden cevap veriyorsun. Saatin yanındaki programcık olduğunu hatırlattığın için teşekkür ederim!
Hı bu arada saat nerede onu da anlatır mısın ben bulamadım da?

mrbbeninsan

heartsmagic

Alıntı yapılan: heartsmagic - 18 Kasım 2009 - 00:42:00
Türkçe böceğine denk gelmiş gibisin.

LC_ALL=C pyton falanca_program.py şeklinde çalıştırmayı dene. Eğer .py uzantılı bir program değilse ve doğrudan çalıştırılıyorsa:
LC_ALL=C falanca_program olarak dene.

demiştim.

Aşağıya aldığım hatayı, ardından bu tavsiye sonrası durumu geçiyorum:

mrbbeninsan

Tamam Çok Teşekkür Ederim heartsmagic. Şu anda Program çalışıyor. Ancak Sistemi Tamamen ingilizce olarak kullanıyorum da sorun değil.
Fakat şimdi de mevcut bu programdan 3G'ye bağlanamadım henüz. Sadece network manager programcığından bağlanabiliyorum. Sanırım Şu anki basamağı atlatmış olan bi arkadaş varsa onun faydası olur ancak.
Tekrar Teşekkürler, iyi çalışmalar...

heartsmagic

Ne yazık ki elimde ilgili donanım olmadığı için onu deneme şansım yok. Umarım birileri çıkıp çözüm namına bir şeyler söyleyebilirler.

mrbbeninsan

Evet uzun bi aradan sonra normal kağıt kalem toplama yöntemine de iyice alışmanın ardından. Çözüm Vodafone'un Betavine laboratuarından net bi şekilde geldi.

Bu vodafone 3G modemi kullanan varsa eğer www.betavine.net adresine giderek oradaki yönergeleri izleyerek çözüm bulabilir.
Teşekkürler, iyi çalışmalar...

Net adres;  http://www.betavine.net/bvportal/resources/datacards/os/ubuntu

heartsmagic

Bu güzel haber ve geri bildirim için teşekkürler. Bir ara zaman bulunca ayrı bir başlıkta anlatmaya çalışalım bunu. Gerçi şu sıralar pek zaman bulabildiğimiz söylenemez.