ubuntu açılmıyor yardım.

Başlatan byrime, 16 Kasım 2009 - 10:41:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

byrime

5 gün kadar önce ubuntu 9.10 64 bit kurmuştum iki gün öncede üzerine kde masa üstü kurdum ve iki gündür kullanıyordum ama bu sabah açmaya çalıştığımda önce kubuntu yazılı logo geldi altta load ediyordu  birden dos ekranı gibi siyah bir ekrana geçti kullanıcı adı ve parola istedi yazdım ama dos ekranına benzeyen yerde kaldı normal olarak nasıl açarım bunu yardım edermisiniz.

Yusuff

startx gdm veya gnome yazmayı denedin mi? Aşağıdaki link sana yardımcı olamaz mı?

http://www.linuxforums.org/forum/debian-linux-help/47120-how-do-i-start-gnome.html
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

bytan

Sisteminde gdm veya kdm mevcut mu? Ekran kartı sürücüleri üzerine bir oynama yaptın mı son gün?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

jackobian

Merhaba. Öncelikle bende ubuntu 9,10 32 bit kullanıyorum. Bir aydır sorun yoktu Herhangibir şekilde kurcalama ekleme kaldırma yapmadım.Bu sabah ubuntu açılmadı kaç sefer denedim reset vs ama ubuntu logo çıkıyor orda kalıyor başka işlem yapmıyor.Mecburen resetliyorum pc mi.Yapabileceğimiz birşey varmı yoksa ubuntuyu tekrarmı kurmalıyım?

heartsmagic

Ubuntu'yu ilk seçtiğin Grub ekranındaki kernel satırında e'ye basıp kernel bölümüne gel. Son bölümdeki quiet kısmını silip b ile sistemi açmaya çalış. En azından takıldığı yeri görürüz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

jackobian

3. resimden sonra yine kilitleniyor pc

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Kasım 2009 - 13:29:52

Bu arada dediğin quiet i bulup silemedim recovery lerden hangisini b ile çalıştırdıysam pc kilitlendi.

localhost

Bios ayarlarinizi Standart ayarlarina döndürüp deneme yaptinizmi? Disklerle ilgili bir SIKINti var sanirim.
Linux LPIC1 - MCSA

jackobian

Ayarları düzelttim fakat aynı şekilde ubuntu logosu çıkıyor ve pc kilitleniyor.

heartsmagic

Windows'un içine mi kurdun sen? Dosya sistemi sorunu var gibi ancak gerçek bir kurulum olmadıktan sonra çalışan CD ile sistemi açsak bile kontrol ettirmemiz mümkün değil.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

jackobian

Yaklaşık 2 aydır mükemmel bir biçimde kullanıyodum sorun yoktu.2 gün önce bu şekilde oldu.Sanırım windovsla aynı yerde kurulu.Ozaman silip yeniden bir yükleme yapmam gerekiyor sanırım.

bytan

C dizini altında ubuntu veya wubi isimli klasörler görüyorsan wubi olarak kurmuşsun demektir. Bu durumda da @heartsmagic'in belirttiği gibi pek müdahale imkanımız olmuyor.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST