Avidemux ile İpod'a Video Çevirmek

Başlatan keylog, 15 Kasım 2009 - 14:10:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

keylog

Arkadaşlar yaklaşık bir haftadır çeşitli şekillerde ipod'um için video çevirmeye çalışıyorum ama bir türlü beceremedim. Avidemux ve daha birçok program da benzer hata alıyorum, ama çözemedim de, ben avidemux'un verdiği hatayı yazayım, siz anlayacaksınızdır zaten. :)

Bu hatayı yukarıdaki menuden auto->ipod'u seçince veriyor...

Cannot select the MPEG-4 SP codec

xwes

bu iş için winff daha iyi olamali. winff'in convert seçenekleri arasinda ipod da var. Ipod'u seçersen o kendiliginden uygun ayarlamalari yapar. Gerçi ipodum yok hiç denemedim ama.

keylog

zaten ikiside ffmpeg kullanıyor, bu yuzden o da benzer bir hata veriyor...

heartsmagic

Sorun karmic üzerindeki ffmpeg'de sanırım. Bazı desteklerden yoksun kendisi. Ben de dönüştürme için bir deneme yapayım dedim ancak libfaac konusunda tıkandım. Elle derlemek gerekiyor sanırım ffmpeg'i. @keylog, eğer illa yapmalıyım diyorsan elle derleme yoluna git. Fakat derlerken neyi desteklemesi gerektiğine dikkat et.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

keylog

Alıntı yapılan: heartsmagic - 16 Kasım 2009 - 00:57:25
Sorun karmic üzerindeki ffmpeg'de sanırım. Bazı desteklerden yoksun kendisi. Ben de dönüştürme için bir deneme yapayım dedim ancak libfaac konusunda tıkandım. Elle derlemek gerekiyor sanırım ffmpeg'i. @keylog, eğer illa yapmalıyım diyorsan elle derleme yoluna git. Fakat derlerken neyi desteklemesi gerektiğine dikkat et.

aslında birkaç elle derleme yapma denemem oldu, ama tam olarak neleri enable etmem gerektiği konusunda tıkandım sanırım. :(

heartsmagic

Ben gene forumdan şöylece bir şey buldum ama dediğim gibi faac olayında mesele tıkanıyor:
Alıntı Yapffmpeg -i input.avi -acodec libfaac -ac 2 -ab 128k -vcodec libx264 -vpre hq -vpre ipod640 -s 640x480 -crf 26 -threads 0 output.mp4

faac'tan önce bir iki şey daha yaptım, ancak faac konusunu aşamadım ne yazık ki.
Alıntı YapUnknown encoder 'libfaac'

Elle ffmpeg derlemeye de erindim açıkçası :)

keylog

Valla winff ile yapmaya çalıştığımda ben de bu hatayı alıyordum. Birkaç yerde elle derlerken neleri ayarlamam gerektiğini yazmış adamlar, oturdum indirip kaynak kodunu derledim, ama sanırım birşeyleri eksik yaptım ki, yine aynı hatayı aldım =)

avidemux'un kendi sitesinde de birkaç adam aynı sorunla karşılaşıp, derdini yazmış oraya ama bir allahın kulu adamlara cevap vermemiş :) belki burada bilen bir arkadaş vardır diye paylaşayım dedim... :)

heartsmagic

Elle derlerken ffmpeg'i libfaac desteği verdiğine emin olman lazım. Benim verdiğim çevirme komutu en azından orada takılıyor, söyleyebileceğim sadece bu ne yazık ki :)