Firewall' u nasıl aşacağım?

Başlatan x0r, 15 Kasım 2009 - 00:29:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

x0r

linux da wow oynamak istiyorum.Wine kısmını halletim fakat üniverstenin internetinde firewall var serverlara bağlanmama izin vermiyor.Biraz araştırdım dante client isimli bir program varmış ve bunun için kullanılıyormuş.Programı synaptic ile yükledim ama açamadım bile(linux da oldukça yeniyim)Applications sekmesinde göremedim.Daha sora bu programı google da araştırdım oradada döküman bulamadım nasıl kullanılacağına dair.Eğer bilen arkadaşklar varsa bu konuda yardımcı olabilirmi veya bildiğiniz başka program varsa oda olur.

teşekkürler.

x0r

bytan

Komut satırından çalıştırmayı denedin mi?

socksify

Ayar dosyasını düzenledin mi?

sudo gedit /etc/dante.conf

Bu yazılım aradığın çözüm olur mu, ondan da pek emin değilim açıkçası. Bu konuda daha tecrübeli arkadaşlar yanıt vereceklerdir.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

x0r

Linux da daha çok yeniyim konsol komutlarına hakim değilim.Yabancı sitelerede baktım fakat bu konuda pek bilgi bulamadım  bulduklarımıda tecrübesizliğimden dolayı anlamadım.Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar  ingilizce türkçe farketmez ayrıntılı bi şekilde anlatan bir doküman varsa çok güzel olur.

eğer bildiğiniz başka bir yazılım varsa onuda kullanabilirim yeterki firewall u aşayım.

ps: bu arada gedit ile config dosyasını açmıştım ama dediğim gibi herhangi bir işlem yapamadım

x0r

arkadaşlar yokmu bu konuda bilgisi olan? bir iki  forumda daha sordum oralardada cevap yok...

Sherlock Holmes

mce

localhost

Firewall ayarlari IP ye göre ayarliysa ne yaparsaniz yapin, Firewall`un arkasina gecemezsiniz.
Linux LPIC1 - MCSA

x0r

Bu saçma sapan firewall ile uğraşmakdansa internet sağlayıcımı değiştirme kararı aldım :)

Yardımcı olmaya çalışan herkeze teşekkürler.

Mx0Ub

ssh bağlantısı ile frewwal aşarsın
Not:
Hic bi sorumluluk kabul edilmez yapılan yorumlardan ve verilen kodlardan

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

utdmr

Alıntı yapılan: heartsmagic - 25 Kasım 2009 - 17:26:19
Portlar kapalıysa?
Konuyla alakalı, 80 dışındaki bütün portları kapalı bir bilgisayara erişmek için ne kullanabilirim, 80. portu Apache ve SSH'ın paylaşması mümkün mü?
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

Mx0Ub

Alıntı yapılan: utdemir - 25 Kasım 2009 - 18:52:07
Alıntı yapılan: heartsmagic - 25 Kasım 2009 - 17:26:19
Portlar kapalıysa?
Konuyla alakalı, 80 dışındaki bütün portları kapalı bir bilgisayara erişmek için ne kullanabilirim, 80. portu Apache ve SSH'ın paylaşması mümkün mü?

ben pek bilmiyorum ama aklıma su geldi hatırladım kadarı ile logitech in bi yazlımı ile web sayfası üzrinden kontrol edebiliryodum baska bi pc yi ondan erişebilirisn :  )

bide bende merak ediyorum 80 port olayını
Not:
Hic bi sorumluluk kabul edilmez yapılan yorumlardan ve verilen kodlardan

heartsmagic

@utdemir, şöyle bir şey var ancak yapılandırma senin elinde olmalı:
http://dag.wieers.com/howto/ssh-http-tunneling/
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.