Virtual Box'da Sadece USB Yazıcı Görünmüyor

Başlatan andydufy, 11 Kasım 2009 - 08:15:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

andydufy

Arkadaşlar,
Bilgisayarıma kubuntu 9.10 kurdum.Virtual box üzerinden de xp kullanmaktayım.Virtual box da usb sorunsalını sitedeki yönergeleri takip ederek aştım.VBox bütün usb aygıtlarını görürken sadece Lexmark marka bir yazıcıyı aktifleştirmiyor.Bunu nasıl halledebilirim?

Not: Daha önce ubuntu 9.04 kullanıyordum. Aynı yazıcıyı orada rahatlık usbden Vbox a eklemiştim, aktif kılmıştım.
Ne zaman yalnızlık sonsuza giderken hayatın limitini alsam hep sensizlik çıkıyor :(

erginemr

Alıntı yapılan: andydufy - 11 Kasım 2009 - 08:15:56
Arkadaşlar,
Bilgisayarıma kubuntu 9.10 kurdum.Virtual box üzerinden de xp kullanmaktayım.Virtual box da usb sorunsalını sitedeki yönergeleri takip ederek aştım.VBox bütün usb aygıtlarını görürken sadece Lexmark marka bir yazıcıyı aktifleştirmiyor.Bunu nasıl halledebilirim?

Not: Daha önce ubuntu 9.04 kullanıyordum. Aynı yazıcıyı orada rahatlık usbden Vbox a eklemiştim, aktif kılmıştım.

Benim açımdan çok ilginç bir haber verdiniz. Benim de Lexmark yazıcı/tarayıcım var ve Ubuntu altında kullanamıyorum. VirtualBox ile bu donanımı kullanıp yazma/tarama işlemlerini yapabiliyor muydunuz?

andydufy

Alıntı yapılan: erginemr - 11 Kasım 2009 - 08:59:29
Arkadaşlar,

Benim açımdan çok ilginç bir haber verdiniz. Benim de Lexmark yazıcı/tarayıcım var ve Ubuntu altında kullanamıyorum. VirtualBox ile bu donanımı kullanıp yazma/tarama işlemlerini yapabiliyor muydunuz?

Ben ubuntu 9.04 de iken çok rahat kullanıyordum. Yalnız bendeki sadece yazıcı...
Ubuntu 9.04 de virtual box 3.0.2 yi kullanıyordum, burada 3.08 i kullanıyorum. Değişiklikler virtual box sürümü ve kubuntu 9.10...
Ne zaman yalnızlık sonsuza giderken hayatın limitini alsam hep sensizlik çıkıyor :(

erginemr

Alıntı yapılan: andydufy - 11 Kasım 2009 - 10:14:43
Ben ubuntu 9.04 de iken çok rahat kullanıyordum. Yalnız bendeki sadece yazıcı...
Ubuntu 9.04 de virtual box 3.0.2 yi kullanıyordum, burada 3.08 i kullanıyorum. Değişiklikler virtual box sürümü ve kubuntu 9.10...

Peki yazınıcızın modelini sorabilir miyim?

andydufy

Alıntı yapılan: erginemr - 11 Kasım 2009 - 11:56:57
Alıntı yapılan: andydufy - 11 Kasım 2009 - 10:14:43

Peki yazınıcızın modelini sorabilir miyim?

Lexmark optra E310

kmrngns

Arkadaşlar,

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Benim  yazıcı Canon. Bi türlü bu sorunu aşamadım. İnşallah bu zamana kadar hallomuştur?

andydufy

Alıntı yapılan: kmrngns - 21 Kasım 2009 - 17:54:16
Arkadaşlar,

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Benim  yazıcı Canon. Bi türlü bu sorunu aşamadım. İnşallah bu zamana kadar hallomuştur?

Ben de sadece lexmark ile ilgili bir problem olduğunu düşünüyordum. Ama galiba daha genel bir sorun bu.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Kasım 2009 - 02:14:53

Benzer bir problemi bir arkadaşımız konu başlığı açarak yayınlamış :

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=13983.0;topicseen