[Çözüldü] Bilgisayar Kapanırken Hata Veriyor

Başlatan XRumer, 10 Kasım 2009 - 09:05:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Merhaba
Ubuntu'yu çalıştırıp bir süre kullandıktan sonra bilgisayarı kapat diyorum, resimde gördüğünüz pencere çıkıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim arkadaşlar?

robotikmi

acaba acpi de sorun olabilir mi?

sanki bana acpi=force seceneği /boot/grub menulist  in kernel seçeneğine eklenirse bi şeyler düzelebilir gibi geliyor ama bu riskli bir işlem.
ben bu konuda biraz acemiyim... eger bu secenegi değiştirmek istersen mutlaka eski grup listinin kopyasını al

tecrübeli arkadaşlar bu konuda fikirlerini belirtirseler iyi olur.

ayrıca nasıl oldu da işletim sistemi  bu hatayı verdi. yani yeni bir program mı yükledin yoksa güncellememi yaptın neden oldu???

erginemr

Bu uyarı mesajı, Jaunty'de bazen benim de karşıma çıkıyordu. "Yine de kapat" diyerek geçiştiriyordum. Şimdi Karmic kullanıyorum, artık çıkmıyor.

XRumer

Alıntı yapılan: robotikmi - 10 Kasım 2009 - 11:36:53
ayrıca nasıl oldu da işletim sistemi  bu hatayı verdi. yani yeni bir program mı yükledin yoksa güncellememi yaptın neden oldu???

Güncellemeleri hiç aksatmam, bir de yeni şeyler keşfetmeyi çok sevdiğim için sürekli yeni yazılımlar yüklerim, beğenmezsem ya da ihtiyacım olmazsa da kaldırırım. Sonra da ubucleaner ya da bilgisayar kapıcısı sayesinde artıkları temizlerim.

Bir de mesele şu ki bilgisayarı açtıktan 5 dk sonra kapatırsam bir şey olmuyor, bir yazılımı çalıştırmışsam eğer bu sorun yaşanıyor. fakat hangisi olduğunu bilmiyorum.

heartsmagic

Bu iletiyi aldığında arka planda çalışan uygulamalara top ile, daha da iyisi htop ile bakabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

XRumer

Yeni güncellemelerle birlikte sorun çözüldü, güncellemelerin içinde kernel güncellemeleri falan da vardı ondan olabilir.
neyse sonuç olarak sorun çözüldü.

erginemr

Geçmiş olsun o zaman. Başlığı kilitliyorum.