splash screen değiştirdim ubuntu açılmıyor

Başlatan mapman, 08 Kasım 2009 - 23:20:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mapman

Merhaba arkadaşlar. Grub2 yüklemiştim. ve açılış ekranına bir de jpeg formatında resim ekledim ve splash screen resmini değiştirdim. grub dosyasında gedit ile görüntü çözünürlüğünü 1280x1024 olarak değiştirdim. ve bilgisayarım sorunsuz açılıp kapanıyordu. sonra  sistem ayarları içerisinde başlangıç ayarlarında oynama yaptım ve burada ekran çözünürlüğü 600x480 idi. ben de bunu 1280x1024 yaptım. sonra bilgisayarımı kapatıp açtığımda şöyle bir uyarı çııyor:

[Linux bzImageSize, setup=0x3400, size=0x3b26e0]
vga=795 is deprecated. Use set gfxpayload=1280x1024x24, 1280x1024 before linux command instad.

bilgisayar boot ekranını geçince siyah bir ekranda bekliyor. Açılışta c tuşu ilekomut ekranına geçtim ve "set gfxpayload=1280x1024x24, 1280x1024" yazıp enter tuşuna bastım. Değişen * bir şey olmadı. Sizce ne yapmalıyım?

Not: Ubuntu 9.10 kullanıyorum.

heartsmagic

@mapman, senin sorunun farklı bir başlıkta konuşulursa daha iyi olur. Eğer sistemi açabiliyorsan kurtarma kipinde aç ve dosyayı tekrar düzenle. Eğer açamıyorsan çalışan CD ile açıp öyle yaparız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mapman

@heartsmagic,
Cevabın için teşekkürler. Sorunu akşam çözdüm. Boot ekranında ubuntuyu seçtikten sonra gelen siyah ekranda hiçbir şeye müdahale etmedim. Garip ama çok çok uzun bir süre bekledikten sonra login ekranı geldi. Hemen giriş yapıp başlangıç için çözünürlük ayarlarını 1024x768 yaptım. Şu an sorunsuz açılıyor. Bu cevabı da tekra kavuştuğum Ubuntum'dan yazıyorum :)

İlginiz için teşekkürler Ubuntu ailesi.