[Çözüldü] Songbird şarkıları kendi klasörledi -bilinmeyen sanatçı-

Başlatan ibokozan, 08 Kasım 2009 - 17:00:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kozanibo

songbird yükledim, ama çok pişmanım.

tek tek parçlarım bir klasör içindeydi. ama songbird bu klasörü tararken bütün müzikler id3lerine göre klasörlemiş.

bunları tek tek klasörlerin içinden çıkarmak bir işkence benim için. ne yapabilirim? bunun için bir yazılım var mıdır? platformu farketmez :(

Sherlock Holmes

coni

@ibokozan bende mp3 arşıvimi songbird e tutup attım aynısını bendede yaptı mp3 lerimin masaüstü pc de yedeği olduğu için pek delirmedim açıkçası. Buna sebep olan sanırım seçenekler de müziği yönet te yönetilme modu

kozanibo

Alıntı yapılan: ğnome - 08 Kasım 2009 - 17:15:07
Aklıma gelen Fslint ve Cowbell var.

fslint çok güzel bir programmış çok teşekkür ederim. aynı olan dosyaları buldu temizleyeceğim ama benim istediğim klasörlerin içindeki son dosyaları istediğim klasörün içine taşımak..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Kasım 2009 - 17:36:44

Alıntı yapılan: coni - 08 Kasım 2009 - 17:25:38
@ibokozan bende mp3 arşıvimi songbird e tutup attım aynısını bendede yaptı mp3 lerimin masaüstü pc de yedeği olduğu için pek delirmedim açıkçası. Buna sebep olan sanırım seçenekler de müziği yönet te yönetilme modu

ibenim müziklerim 50 gb

yedeğim de yok. songbird lanet bir programmış bunu tek tek olan şarkılara yaptı diğer klasörü okumadan direk hata verdi çok şarkı olduğu için :(

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: ibokozan - 08 Kasım 2009 - 17:29:59
fslint çok güzel bir programmış çok teşekkür ederim. aynı olan dosyaları buldu temizleyeceğim ama benim istediğim klasörlerin içindeki son dosyaları istediğim klasörün içine taşımak..

Bir örnek ile pekiştirebilirsek eğer,
anlayamazlığım giderilmiş olur.  :D

Bunu yapacak olan bir uygulama nasıl bir mantık izlemeli.  :-\

canosayan

yani problem songbird'ün mp3leri klasörlerinden çıkartıp ortak bir yere taşıması mı?
eğer böyleyse çok ayıp etmiş.
Chmod bizim işimiz.

xwes

Arkadaşim, amarok 2.2yi kur, sonra tum arşivini /arsiv/artist/isim.mp3 vs. şeklinde yeniden duzenlemesini soyle :)

kozanibo

Alıntı yapılan: canosayan - 08 Kasım 2009 - 17:45:48
yani problem songbird'ün mp3leri klasörlerinden çıkartıp ortak bir yere taşıması mı?
eğer böyleyse çok ayıp etmiş.

hayır problem o değil. ayıbı yapanda o değil

yukarda resimde görülen klasörlerin içinde sadece tek şarkı var. her şarkyıyı ayrı klasöre kaydetmiş. sen günlerce uğraşıyorsun bi program gelip arşivini mahvediyor :(

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: ibokozan - 08 Kasım 2009 - 18:17:42
yukarda resimde görülen klasörlerin içinde sadece tek şarkı var. her şarkyıyı ayrı klasöre kaydetmiş. sen günlerce uğraşıyorsun bi program gelip arşivini mahvediyor :(
:D  :D  :D

Rhythmbox'u aç,
Resimde gösterdiğin tüm klasörleri seç,(ctrl+a)
Rhythmbox'a taşı,(rhythmbox tüm şarkıları klasörlerden çıkartacaktır)
çıkarılmış olan(oynatım listesindeki) tüm parçaları seçip, istediğin konuma aktarabilirsin.

Rhythmbox= müzik çalar ;)

kozanibo

rytmbox u biliyorum :D çok üzel bir fikir hemen deniyorum teşekkür ederim...

AbkHaZiaN

Linux Ortamında olmasada...

Sene 2004'tü bütün şarkılar winampta ayarlarını kurclarken seçenekler bir yerden bütün şarkıların yerini değiştirmiştim diye hatırlıyorum bütün kalasörlenmiş şarkılar aynı kalsördeydi ama bu sefer. Belki buda senin işine yarayabilir.

garafatma

Kurduğunuz bir programın ilk ayarlarını yaparken okumadan geçmeyin derim. Ben halen Songbird kullanyorum ve böyle bir sorunla karşılaşmadım ki benimde arşivim yaklaşık 80GB. Hepsi yerli yerinde duruyor.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

kozanibo

ben daha songbird kullanmam galiba :D sütten ağzım yandı :)

verdiğiniz yöntem işe yaradı çok teşekkür ederim. başlığı anlaşılır şekilde düzenleyip çözüldü işaretleyeceğim. ama siz de songbird için bu ayarı nasıl yapılacağını söylerseniz kilitlenmeden önce çok iyi olur :)

garafatma

Tam hatırlayamıyorum, şu anda yeniden kurup bakmam gerek. silmem gerek ancak şu anda ubuntum bile açık değil. o yüzden bir ara yazarım.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010