windows xp açılmıyor

Başlatan hedehodo, 08 Kasım 2009 - 03:46:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hedehodo

ubuntuda çalışırken xpdeki c nin altında bazı dosyaları (cmd exe com uzantılı) virus şüphesiyle sildim :)
Sanırım bunların arasında xp için gerekli dosyalarda vardı ve şu anda xp açılmıyor. Gerekli dosyaların hangileri olduğunu nerden bulup kopyalayabilirim. Birde ubuntuda onları kopyalarken dikkat etmem gereken şeyler var mı?
iyi çalışmalar...

Ozmo

xp makine bul araçlar klasör seçenekleri gizli klasörleri göterde sonra korunan işletim sistemi dosyaların görüntüle de kutucuğuna tıkla çıkana evet de tamam de c: içinde klasör ve boot.ini hariç diğer dosyaları al ve sildiğin yere kopyala

hedehodo

dosya izinlerinde dikkat etmem gerekn bişey var mı?
Alıntı yapılan: Ozmo - 08 Kasım 2009 - 03:51:38
xp makine bul araçlar klasör seçenekleri gizli klasörleri göterde sonra korunan işletim sistemi dosyaların görüntüle de kutucuğuna tıkla çıkana evet de tamam de c: içinde klasör ve boot.ini hariç diğer dosyaları al ve sildiğin yere kopyala

Ozmo

yok o dedigim dosyaları al sildigin yere kopyala

hedehodo

o dosyaları topluca gönderebilecek olan var mı acaba?
birde ben root kullanıcısıylada herhangi bi dosya oluşturamıyorum c nin altında, yani kopyalamayacam o dosyaları.
bağlama komutlarıyla bi ilgisi olabilir mi? fstabda şöyle demişim:
/dev/hdc1       /mnt/windows/c  ntfs    nls=utf8,umask=000         0       0
Alıntı yapılan: Ozmo - 08 Kasım 2009 - 15:54:30
yok o dedigim dosyaları al sildigin yere kopyala

btermeli

ntfs-config  yükle, ntfs sürücülere yazma yetkisi ver.
Böyle ntfs sürücüne klasör yaratabilirsin. Nautilus'u root olarak kullanmak için;

sudo nautilus
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

hedehodo

arkadaşlar teşekkür ederim yardımlarınız için, bu dosyaları topluca bi yere upload edebilecek olan var mı?

hedehodo

ben bi xp makinasından almaya çalıştım dosyaları 8-9 tane kopyalamam rağmen ubunutda
açınca 4 tane dosya çıktı. Bunlarda sys uzantılı dosyalardı. Benim sildiğim dosyalar exe com cmd
uzantılı dosyalardı. Gerekli dosyaları gönderebilecek olan var mı?
Alıntı yapılan: hedehodo - 08 Kasım 2009 - 16:47:33
arkadaşlar teşekkür ederim yardımlarınız için, bu dosyaları topluca bi yere upload edebilecek olan var mı?

foma

Kopyalamak istediğin dosyaları önce arşivle (rar veya zip) sonra kopyalamak istediğin yere kopyala ve orada arşivden çıkar.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

hedehodo

boot.ini bootfont.bin ntdetect.com ve ntldr dosyalarını çıkaramıyo arşivden, neden olablir??
Alıntı yapılan: foma - 09 Kasım 2009 - 23:54:27
Kopyalamak istediğin dosyaları önce arşivle (rar veya zip) sonra kopyalamak istediğin yere kopyala ve orada arşivden çıkar.

FıratikUS

Bu bahsettiğiniz uzantıları C.\ altında bulamadım.Ama dediğiniz gibi dokuz adet dosya var.Tam olarak yerine belirtirseniz ben gönderebilirim.

Alıntı YapBenim sildiğim dosyalar exe com cmd
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

hedehodo

sıkıştırıp almaya çalışınca, bazı dosyalar çıkartılamıyo sonra, tek tek almak gerekiyo sanırım.
ntdetect.com( sanki bu eksik gibi şu anda) dosyasını upload edebilir misin bi yere, yada mail adresimi vereyim..
Alıntı yapılan: GeNuS - 10 Kasım 2009 - 00:14:08
Bu bahsettiğiniz uzantıları C.\ altında bulamadım.Ama dediğiniz gibi dokuz adet dosya var.Tam olarak yerine belirtirseniz ben gönderebilirim.

Alıntı YapBenim sildiğim dosyalar exe com cmd

FıratikUS

C'de heryere baktım böyle bir dosya bulamadım.Tam yerini söylersen yollarım bir şekilde...

Alıntı Yapntdetect.com

"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

hedehodo

c nin hemen altında olması lazım, klasör seçeneklerinden gizli dosyaları görüntüle dediğinde çıkıyo
Alıntı yapılan: FıratikUs - 10 Kasım 2009 - 01:28:14
C'de heryere baktım böyle bir dosya bulamadım.Tam yerini söylersen yollarım bir şekilde...

Alıntı Yapntdetect.com