ekran kartını tanıtmasam sorun yaşarmıyım

Başlatan komoL, 07 Kasım 2009 - 23:44:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

komoL

merhaba arkadaşlar ben yeni ubuntu kullanıcısıyım çok beğendim. yanlız ekran kartı sorunu yaşıyorum.

Nvidia Fx 5200 128mb   ekran kartını tanıttığımda ekran ayarı 1024*768 olarak yapıyorum ve bilgisayarımı yeniden başlattığımda ekran ayarı eski ayarına dönüyor.

bende ekran kartını tanıtmadan kullanıyorum şuan istediğim ayarda ekran çözünürlüğü performans açısından sorun yaşarmıyım lütfen bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

empax

Oncelikle Ubuntu'nuz hayirli olsun :)

Ekran kartini tanitmazsaniz 3D oyunlarda takilma sorunu yasarsiniz ki bunlar ufak takilmalar degil. Deneme firsatim olmadi ama buyuk ihtimal 3D uygulamlarda da ayni sorunu yasatir.

Benzer Cozunurluk sorunu burada cozulmus. http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=12316.0

Fx5200 surucusunu alttaki linkten kendim de sorunsuz kurmustum.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=7601.0
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

komoL

Teşekkür ederim :)

öneriniz için teşekkür ediyorum yanLız bilgisayarım da hiç oyun oynamıyorum bu yönden sıkıntı yok peki başka sorunlar yaşarmıyım

verdiğiniz ilk linkte ki uygulamayı yapmak istiyorum ama bugün tam 3defa formatladım pc'iyi

Nvidiayı yükLediğimde tema bozuluyor ve ayarlar tam istediğim gibi olmuyordu

son formatta ise sinirlendim ve nvidiayı yüklmedim şuan istediğim ayarda yani 1024*768 tabi ekran kartı yüklü olmadığı için ne gibi sorunlar yaşarım (oyun) hariç oynamıyorum zaten

zeitgeist

Compiz kullanmadığın müddetçe herhangi bir sorun yaşayacağını sanmıyorum.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

setare

ekran titrer
istediğin çözünürlüğe ayarlayamazsın
bir çok program yavaş çalışır, görünüm bozuklukları olur
mouse kontrolü zayıf, hızı yavaştır
görsel efektlere elveda dersin
sistemin; ekran kartı yüklenmiş bilgisayara göre daha yavaş çalışır v.s.

komoL

Alıntı yapılan: setare - 08 Kasım 2009 - 02:50:41
ekran titrer
istediğin çözünürlüğe ayarlayamazsın
bir çok program yavaş çalışır, görünüm bozuklukları olur
mouse kontrolü zayıf, hızı yavaştır
görsel efektlere elveda dersin
sistemin; ekran kartı yüklenmiş bilgisayara göre daha yavaş çalışır v.s.

teşekkürler peki ne öneriyorsunuz

ilk yüklenimde 173 önerileni yüklüyorum ayarları 1024*768 yapıp reset atıyorum açıldığında tem tema bozuk çıkıyor hemde istediğim ayar olmuyor :(

zeitgeist

teşekkürler yardım için ben ubuntu sade kullanmak istiyorum bütün efekleride kapattım ama halen kursam mı kurmasam mı diyorum ekran kartını:(

hitokiri

benim kullandığım ekran kartı compiz i çok abartmadığın sürece hiç bi sorun çıkarmaz  yo franci bi de racer hariç hiç bi oyunda sorun yaşamazsın  8.04 8.10 9.04 te bu dediklerimin hepsi gerçekleşti  olumlu yönde kolay gelsin  :D ayrıca bi sorun çı9kartırsa da kaldırmak o kadar zor olmasa gerek ama hiç zannetöiyorum sorun olucağını  :) bi de aynı ekran kartıyla ben ekran bozuk olduğu için 1152X864 çözünürlüğünü kullanırdım ki ubuntu da desteklemesi lazım xp de öyle bi çözünürlük yok :)