Songbird çalışmıyor!

Başlatan 6ng4n, 07 Kasım 2009 - 20:25:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

6ng4n

Songbird müzik çaları kendi sitesinden indirdim.

Site adresi

Ve tar dosyasını /usr/local/Songbird'e açıp songbird adlı scripti de /usr/bin'e link olarak attım
(/usr/share/applications a da kayıt attım ama pek alakası yok)
Sorun ise şu 9.04'te bu işlem sonucu songbird komutunu girdiğimde çalışıyordu ancak 9.10'da hata veriyor:

ERROR: Could not load classifier cascade /usr/share/opencv/haarcascades/haarcascade_frontalface_alt2.xml

(songbird-bin:4815): GStreamer-WARNING **: Failed to load plugin '/usr/lib/gstreamer-0.10/libgstapp.so': /usr/lib/libgstapp-0.10.so.0: undefined symbol: gst_buffer_list_get_type                                                                                                                                                 

(songbird-bin:4815): GStreamer-WARNING **: Failed to load plugin '/usr/lib/gstreamer-0.10/libgstlibvisual.so': /usr/lib/gstreamer-0.10/libgstlibvisual.so: undefined symbol: gst_adapter_prev_timestamp                                                                                                                           

(songbird-bin:4815): GStreamer-WARNING **: Failed to load plugin '/usr/lib/gstreamer-0.10/libresindvd.so': /usr/lib/gstreamer-0.10/libresindvd.so: undefined symbol: gst_navigation_event_parse_command                                                                                                                           
/usr/local/Songbird/./songbird-bin: symbol lookup error: /usr/lib/python2.6/dist-packages/gst-0.10/gst/_gst.so: undefined symbol: gst_task_pool_get_type
Could not initialize GStreamer: Yeniden-tarama kaydı hatası , child terminated by signal

Sorun Gstreamerdan kaynaklanıyor ama neden olduğunu bilmiyorum?

6ng4n

bu sadece ubuntu 9.04 için var

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Kasım 2009 - 20:40:14

Available for Ubuntu: 9.04

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: 6ng4n - 07 Kasım 2009 - 20:39:42
bu sadece ubuntu 9.04 için var

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Kasım 2009 - 20:40:14

Available for Ubuntu: 9.04
Genelde sorun çıkmıyor bir dene istersen.

ironic

@6ng4n, ekran kartınız nvidia mı ?

heartsmagic

Şunu bir deneyebilir misin:

export LD_BIND_NOW=1

Ardından Songbird'ü çalıştırmayı dene.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.