OpenOffice, Power Point slaytını açamıyor?

Başlatan sedefsiz_masrapa, 23 Mayıs 2008 - 16:57:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sedefsiz_masrapa

Bir slaytı açmaya çalışıyorum, ekranda arka plan sayfa atamasını değiştirdi. şifreli Microsoft Power Point sunumlarının yüklenmesi desteklenmiyor uyarısı geliyor ve slayt açılmıyor. OpenOffice 2.4 kullanıyorum bu arada.
Bu sorun nasıl çözülür?

ufuk_k

Yani buradan anlaşılan, şifreli çeşitleri varmış bu MS pp sunum dosyalarının ve desteklenmiyormuş. Bu meseleyi MS office içinde bir araştır bence, nedir bu şifrelenmiş pp dosyası diye. Ne oldugunu anlarsak belki sebebini de anlarız.

sedefsiz_masrapa

http://forum.openoffice.org.tr/index.php/topic,457.0.html
sanırım bu işin çözümü yok :'(
Alıntı Yapİncelemiş olduğum bir dosyaya göre;

Powerpoint pps dosyalarına açma veya yazma parolası koyabiliyor. Açma parolası var ise sunum yapılacak iken veya dosya açılırken şifre soruluyor. Yazma parolası var ise, Dosya açılırken şifre  soruluyor dosya sadece okuma modunda da açılabiliyor.

Yazma parolalı olarak hazırlanmış dosyalar, powerpoint viewer ve powerpoint gösteri modunda şifre sormadan direk olarak açılıyor. Biz de bu yüzden sununun neden İmpress tarafından açılmadığını merak ediyoruz.  Maalesef OOo şifreli powerpoint belgelerini açamıyor. İlerde de bu sunumların açılması için faaliyet planlanması yoktur. Bu durumda  ikinci parti çözümlerde arayabilirsiniz.

İyi Günler..
deniyor
xp mde de ms office yüklü değil ki.. neyse..

erginemr

Amacınız sadece sunumu izlemek ise, yani açıp üzerinde çalışmayı planlamıyorsanız; Wine üzerine PowerPoint Viewer 97 / 2003 kurarak belki izleyebilirsiniz...

sedefsiz_masrapa

Alıntı YapAmacınız sadece sunumu izlemek ise, yani açıp üzerinde çalışmayı planlamıyorsanız; Wine üzerine PowerPoint Viewer 97 / 2003 kurarak belki izleyebilirsiniz...

teşekkürler. yapamadığımız şeylere birini daha ekliyim. sunum sesliyse PowerPoint Viewer de sesleri alamıyoruz. benim izlemem gereken sunum sesliydi de..neyyse
bu arada wine'ı güncelleyince 1.0 rc2 yazıyor :o yeni gördüm

ironic

Benzer bir sorunu bende yaşıyorum. Powerpoint ile hazırlanmış sunularda ses alamıyorum.  :(

garafatma

Çok ilginç? ben uzun süredir (askerde dahi) Openoffice kullandım, hatta denetlemeye gelen yksek rütbelilere sesli mesli güzel şeyler hazırlamıştım, eskiden yaratılan power point sunumları üstünde. Hemde sesliydi onlarda?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

ironic

Winfos sürümünde sorun yok. Sesler geliyor. Fakat ubuntu üzerinde açtığım zaman ses başlamıyor.