Harddisk sesi

Başlatan barasorlu, 06 Kasım 2009 - 23:50:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

barasorlu

Merhabalar arkadaslar bende yaklasik bir kac aydir ubuntu kullanicisyim ama malum bazi programlari kullanabilmek icin windowsumu da silmedim yani 2 isletim sistemi birden kullaniyorum.
oda
Benim sorunuma daha dogrusu soruma gelince, son zamanlar ozellikle bugun vista da actigim zaman harddiskten yan odadan duyulacak siddetle sesler geliyor ve 1 dakika icinde bilgisayar donarken sesler gelmeye devam edip kisa bir sure sonra mavi ekran hatasi veriyor yada kapaniyor ama ayni bilgisayari kapandiktan sonra ubuntu da aciyorum ses grub ekrani gelene kadar geliyor ama ubuntu calisirken hic ses gelmiyor kullanabiliyorum. Bunu nedeni nedir acaba? Ben harddisk olmustur diyorum ama ubuntu da nasil calisiyor o zaman??

Bu arada bilgisayarim hp pavilion dv5 laptop

(Bilgisayarimda Turkce karakter yok kusura bakmayin) ::)

heartsmagic

Sorun Ubuntu sorunu olmasa gerek. Bu nedenle eğer sorunun çözümü üzerine gitmek istiyorsan yanlış bölüm seçmişsin.
Windows üzerinde çalışan, sıkıntı yapan bir uugulama olabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

matrax_41

Sorun harddiskten sanırım harddiskin okuyan kafa bölümü çarpıyor ses oradan geliyor.Sorunlu olan sektörler vistanın kurulu olduğu sektörler olduğu için sorun vista açılırken oluyor.Aynı sorun bende de vardı ama bozuk olan sektörleri kullanmayarak 2 yıl kullandım harddiski

barasorlu

Bozuk olan sektorleri kullanmayim bende hocam :D Bi program buldum max la baslayan birsey ama herseyi sifirdan format atiyomus, senin bildigin format atmayan baska bir yol var mi??