Parmak Belleğe Ubuntu kurulduktan Sonra Windows Vista Açılamaz Hale geldi!

Başlatan Wacom Intuos, 01 Kasım 2009 - 15:08:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Wacom Intuos

Merhaba arkadaşlar,

Parmak belleğe Ubuntu Linux 9.10 işletim sistemi kurdum. Kurulum problemsiz halloldu ama çok önemli bir hatayı farkettim. Açılış yöneticisi GRUB yazılımı dizüstü bilgisayardaki sabit diske kurulmuştu ve şimdi Windows Vista normal bir şekilde açılmıyor. Her seferinde parmak belleği sisteme takıp bilgisayarın özel açılış menüsü özelliğini kullanarak işletim ancak o zaman açılan GRUB yazılımıyla işletim sistemini çalıştırabiliyorum. Windows Vista üzerinde de ''Komut İstemi'' yazılımında da şu komutu çalıştırmak istediğimde:

fixmbr

sistem bu komutu tanımadığını belirtiyor. Nasıl Windows Vista'nın açılış yöneticisini yeniden yükleyebilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.  
Ubuntu-Mac OS X-Windows 7

bytan

Bir kereye mahsus parmak bellek kullanarak vista'yı açıp, easybcd gibi boot yazmak için kullanılabilecek programlardan birini vistaya kur ve başlangıcı düzelt. Sonrasında istediğin zamanlar parmak bellek kullanarak ubuntuya ulaşabilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Wacom Intuos

Ama dizüstü bilgisayar benim dizüstü bilgisayarım değil, babamın dizüstü bilgisayarı. O yüzden EasyBCD yazılımını kullanarak bu problemi çözemem. Windows Vista'nın kendi açılış yöneticisini kurmam gerekli.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Aralık 1969 - 16:59:59

Arkadaşlar, hemen cevap yazarsanız sevinirim. Yardımlarınız için tekrar teşekkürler.
Ubuntu-Mac OS X-Windows 7

bytan

EasyBCD yazılımını vistaya kur, o yazılım aracılığıyla vistaya ait bootloader'i etkinleştir. Bunun dışında, vista cd'si kullanılarak yapılabilecek bir yöntem var mıdır bilemiyorum. Linux tarafında ise zaten öyle bir şey söz konusu değil.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST